Wpis z mikrobloga

#spam #dlugie przemyślenia nie moje ale facet uważa że rozwiązał problem bezrobocia i wszystkim się będzie super żyło

Składa sie z PI ( Pojedynczy Inwestor ) oraz z PM ( pojedynczy Myśliciel )

PI- To osoba która posiada jakieś środki finansowe które mogła by zainwestować.

PM- Zwykły człowiek, który nie ma pieniędzy by zainwestować ale wie jak można je zarobić.

Najlepiej tłumaczy mi sie ten bank na tym przykładzie.

Zbyszek ( PM ) - Nie posiada pieniędzy, ale wie o tym że w Niemczech ma zarezerwowany ( wiem że to nie logiczne, ale dla przykładu można ) samochód, który może sprowadzić stamtąd z wszystkimi już kosztami za 10 tyś zł. Wie o tym że ten samochód w Polsce spokojnie sprzeda za 15 tyś zł.

I teraz Zbyszek już z pomysłem na Inwestycje idzie do Urzędu Inwestycyjnego, gdzie rejestruje inwestycje. Ustalając jej 30 % zysku po 2 miesiącach ( bo wie że w 2 miesiące to auto się sprzeda )

Następnie wraca do domu.

Marek ( PI ) - Ma 1000 zł na inwestycje, chodząc po stronie Urzędu Inwestycji znalazł Inwestycje z Zyskiem 30 % w ciągu 2 miesięcy. Przeczytał dokładnie informacje dołączone do danej Inwestycji, Spodobała sie mu, postanowił że zainwestuje pieniądze, Robi przelew, i juz po chwili na jego Profilu, na stronie internetowej pojawiło się Okienko, że wpłata została zaksięgowana, Po prawej stronie w Kategorii "Twoje zainwestowane pieniądze" Pojawiła się Inwestycja Zbyszka na którą Marek wpłacił 1000 zł / 10000 zł potrzebnych pieniedzy do rozpoczęcia inwestycji. Marek już wie że zarobi na tej Inwestycji 300 zł.

Zbyszek, wchodzi na internet kilka dni później i widzi że jego inwestycja jest już w 97 % gotowa do rozpoczęcia działania. Zbyszek musi poczekać jeszcze aż któryś z PI wpłaci brakujące 3 %. Bo dopuki nie będzie 100 % kapitał nie zostanie przelany na jego konto. Następnego dnia rano Zbyszek sprawdza Strone i widzi że jest już 100 %. Wchodzi na strone swojego Konta bankowego a tam widzi już przelane pieniądze. Wybiera je, dzwoni Do Własciciela Samochodu i mówi mu że będzie jutro po samochód. Zbyszek kupił samochód, wrócił nim do polski, wystawił na komis i sprzedał za 14 600 zł. 10 000 zł + 30 % musi oddać inwestorom, dlatego robi od razu przelew w wysokości 13 tyś zł. Zbyszek właśnie zarobił 1600 zł,

Państwo może Opodatkować zarówno PI jak i PM ( Na tyle byle PM sie opłacało wykonywać prace) 19 % podatku od zysku. Co przyniosło by ogromne Sumy do PKB

Każdy będzie miał możliwość zarobić. NA MYŚLENIU, Inwestycją może być wszystko co przyniesie zysk !!
  • 3
@gdzie_ja_jestem: tak się zazwyczaj zaczynały piramidy finansowe. No i Tak działają banki. dajemy pieniądze, ktore oni inwestują. Tyle ze piramidy finansowe maja duży procent, przez co jest to wysokie ryzyko. Hy-ip polecam sprawdzić. Typowe piramidy z założeniem takim jak opisałeś ;).