Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: No tak, ale co ma bezwstydność do tego?

Duma to «poczucie własnej godności i wartości»
Bycie dumnym ze swojej orientacji to nic innego nie wstydzenie się jej, nie uważanie się za gorszego z jej powodu. Ktoś kto jest dumny ze swojej orientacji nie ucieknie w kąt, gdy ktoś mu ją wypomni, tylko powie, że jest z niej dumny - nie czuje wstydu z jej powodu, nie wpływa ona negatywnie na
@hiperchimera: W sumie to można powiedzieć, że każdy hetero jest dumny ze swojej orientacji. Natomiast z osobami homoseksualnymi nie zawsze tak jest - stąd też istnienie Gay Pride, miesiąca dumy i innych takich. Dla hetero nie ma takich rzeczy, bo nie ma takiej potrzeby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rodriqu: dalej nie rozumiem, mam być dumny z czegoś co podobno jest od urodzenia, niezależne ode mnie.

Duma to dla niektórych rodzina, mieszkanie, samochody, praca, spełnienie zawodowe, ratowanie życia... To na co masz wpływ.

A tak równie dobrze mógłby powiedzieć, że jesteś dumny z łysiny, zakoli (mam dużo testosteronu, więc jestem super męski) czy niskiego wzrostu (mały ale wariat)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rodriqu: "W sumie to można powiedzieć, że każdy hetero jest dumny ze swojej orientacji."

A niby w tym mam czuć dumę? Z jakiej racji? Przecież to nie jest podobną mój wybór, może jeszcze mam czuć dumę ze jako facet mam przyrodzenie i jądra? i to naturalne, a nie doczepione #pdk
To na co masz wpływ.


@hiperchimera: No i masz wpływ na to jaki masz stosunek do własnej orientacji i właśnie to z tego nastawienia jesteś dumny. Ludzie chcą żebyś się wstydził tego jaki się urodziłeś, ale ty się tego nie wstydzisz - z tego jesteś dumny.
@hiperchimera: To jest tak jak z dumą z bycia Polakiem. Dzisiaj kojarzy się z głównie z narodowcami, bo Polacy nie są prześladowani, tępieni itp. natomiast w czasach zaborów i tępienia polskości było to powszechniejszą postawą.
A i tak, nawet dzisiaj, to, że ktoś mówi, że jest dumny z bycia Polakiem nie musi oznaczać dumy z samego pochodzenia, a za to z historii i swoich przodków - analogicznie jak z dumą z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rodriqu: "A i tak, nawet dzisiaj, to, że ktoś mówi, że jest dumny z bycia Polakiem nie musi oznaczać dumy z samego pochodzenia, a za to z historii i swoich przodków."

powiem tak, Turinga szanuje za odkrycia, nie za orientację. I na tym myślę że warto zakończyć temat :-) dobrego weekendu
@hiperchimera: No i nie widzę w tym nic kontrowersyjnego. Najczęściej jak ktoś mówi, że szanuje Turinga za orientację to chodzi mu raczej o to, że dał radę przeżyć i akceptować samego siebie tyle lat w tak homofobicznym środowisku. Nawzajem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filipterka25: "a nie widzisz drobnego problemu w tym, że Turing za swoją orientację został bestialsko zamęczony w majestacie prawa"
widzę i to jest dla mnie właśnie realna nienawiść wobec homoseksualizmu. Nieważny człowiek i jego osiągnięcia, najważniejsza była dla oceniających jego orientacja.