Wpis z mikrobloga

czy ktoś z obecnych aktualnie studiujących albo będących po studiach mógłby się wypowiedzieć na temat swojej uczelni i nakierować mnie nieco albo podpowiedzieć w sprawie wyboru uniwerka? Pracuję od niecałych dwóch lat sporadycznie na UZ i współpracuję przy tworzeniu silnika Nabla https://github.com/Devsh-Graphics-Programming/Nabla , lecz do dalszego rozwoju jest mi niezbędna matematyka i nieco informatyka. Tak jak radzę sobie w wielu zagadnieniach w stopniu większym lub mniejszym, to problem pojawia się przy matematyce, ponieważ w tej gałęzi rozwoju bywa tak, że prędzej czy później może się okazać, że przyjdzie mi ogarniać BSDFy, mnóstwo różnych dziwnych całek w 3d, transformaty Fouriera i wiele innych rzeczy po drodze. Zastanawiam czy to ogarnę i czy gdzieś mnie czegoś takiego nauczą albo chociaż pomogą mi w tym XD btw tutaj mamy swoją bibliotekę odnośnie matmy jakby ktoś chciał zerknąć https://github.com/Devsh-Graphics-Programming/Nabla/tree/master/include/nbl/builtin/glsl

może jest tu ktoś z wydziałów matematycznych albo związanych z tematem, kto mógłby coś podpowiedzieć albo wypowiedzieć się? Strzełeczka mireczki

#programowanie #informatyka #matematyka
  • 5
@AnastaZIuk: Nie wiem, czy studia w Twoim wypadku są koniecznie. Jest wiele dostępnych materiałów dostępnych online poruszających te zagadnienia. Zwykle korzystam z MIT OCW
- analiza matematyczna wielu zmiennych => MIT 18.02
- transformata Fouriera => MIT 18.03 (kurs jest poświęcony równaniom różniczkowym, ale szereg Fouriera jest omawiany jako część kursu) oraz MIT 6.003 (kurs jest zatytułowany Signals and Systems, a transformata Fouriera jest jednym z narzędzi wykorzystywanych do analizy systemów)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnastaZIuk: Na bardzo wielu studiach są poruszane tematy które wspominasz. Ale w zasadzie w mojej ocenie (jeśli ktoś się nie zgadza to prośba by mi podał nazwę uczelni gdzie jest inaczej) na studiach to Ty się uczysz a nie ktoś Ciebie.

Twój post zalatuje mocno takim atencjuszarstwem. Jednocześnie jestem pewien z masa ludzi którzy skończyli te kierunki, których Ty się "obawiasz" mogłaby mieć problem z dotrzymaniem Ci tempa w dyskusji.

Proponował
@koostosh: obczaiłem sobie i wygląda ciekawie
@groman43 genialne to jest, zapiszę sobie
@To_Masz111 to się cieszę, ponieważ zostałem uczulony z góry i mówiono mi to od dawna, że program nauczania w PL jest kiepski
Nieodpowiednio to ująłem może, rzeczywiście nieco zalatuje atencjuszarstwem, ale nie taki był cel, najzwyczajniej w świecie po prostu zacząłem się dopiero rozglądać i nie mam rozeznania prawdę mówiąc. Dziękuję bardzo za podpowiedzi koledzy mirkowie:)
@AnastaZIuk: Wykłady z 18.02 są prowadzone przez Denisa Aurouxa. Moim zdaniem wyróżniają się wysokim poziomem, nawet biorąc pod uwagę standardy MIT. Pomijam już fakt, że Denis Auroux sam jest geniuszem, który uzyskał licencjat z matematyki w wieku 17 lat.