Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem linuxa bo i tak nie gram już w gierki a płynność to coś na czym mi zależy. Także jakby ktoś się zastanawiam czy warto instalować jakiegoś linuxa to daje listę rzeczy które irytują XD. (KDE NEON Plasma)
- Jak wyjmiesz słuchawki z wejścia to przy ponownym ich włożeniu już się nie podłączą trzeba resetować kompa xD
- Nie podświetlają się pliki gdy klikniesz np w przeglądarce "Pokaż w folderze" żeby je szybko znaleźć
- Ooo konsolka fajnie wszystko szybko się instaluje. Tylko co z tego jak ja sekunde instaluje a później 30 min patrze jak co zrobić żeby to odpalić żeby to działało xD a i tak nigdy się nie uda także trace czas i odpuszczam temat.
- Tapeta na drugim monitorze się zmienia co jakiś czas na początkową nie wiadomo czemu.
- #!$%@? ci WiFi? spoko nie wiadomo też czemu czasem nie mogę się połączyć ponownie wpisując dobre hasło pisze ze jest złe, i reset kompa
- Pobrałem gimpa i nagle w zakladce gdzie sa te pedzle, zaznaczenia itp mam ich w hooj malo i musze szukać tego po zakładkach
- Ciągle nie wiem gdzie mam zainstalowane programy w ktorym to jest folderze xD
- Czasem programuje takze zainstalowanie Xamppa to bylo wyzwanie i się i tak nie udało
- Nie wiem czemu nie moge sobie partycjonować dysków, po prostu nie działa. Odjałem z jednego kilka GB ale nie mogę z tego stworzyć nowej partycji lol
- Na win miałem na obu monitorach pasek podwojony, żebym jak na jednym film ogladam to z drugiego odpalic sobie discorda czy cos a tutaj nie wiem jak ustawic na obu, szukalem i nic xD takze musze minimalizowac zeby cos odpalic z pelnego ekranu.

Ale są plusy które mi się tutaj podobają
+ Płynność, komputer za 2500zł kupiony 3-4 lata temu pewnie, prawie żadnych ścinek. Bardzo rzadko nie to co na windowsie.
+ Fajne funkcjonalności typu KDE Connect, udostępnianie plików między urządzeniami jak android
+ Discover - taki sklep play na linuxa z bombby można sobie pobrać większość plików
+ Pobierasz system i masz wszystko co potrzebujesz no hit, robisz format tego i tylko przenosisz sobie hasła i masz wszysciutkoo. Na windowsie jeszcze z godzine siedzisz zeby wszystko poinstalowac xD
+ Wyciszanie mikrofonu z paska
+ Schowek na pasku
+ Mikser dźwięku git ale mógł być lepszy
+ Apka Ghostwriter, taki mega git notatnik. Nie wyglada jak gowno. Fajnie dodaje sie akapity itp jest sztos. I z tego co wiem jest tylko na linuxa.
+ Ogolnie personalizacja i bezpieczenstwo ale szczerze z mozgiem to i tak na windowsie sie nie #!$%@? w wirusa.

Podsumowując warto spróbować ale jak te powyżej rzeczy się irytują to przy odrobinie czasu zmieniłbyś na windowsa z powrotem.

#linux niby spoko ale niby nie.
  • 9
@Kacperhehe: Odpowiedź na każdy z Twoich minusów brzmi: "nie umiesz". W jeden tydzień się nie nauczysz, ale jak będziesz chciał to ogarniesz wszystko.

BTW, nie ma jednego folderu z zainstalowanymi programami. Jest /bin, /usr/bin na binarki, /lib, /usr/lib na biblioteki, /etc na ustawienia usług, /var na logi i cache, ~/.config na ustawienia. No i kilka innych miejsc.

Instaluj tylko przez menadżer pakietów, pobieranie programów przez przeglądarkę to średniowieczny relikt
- Ciągle nie wiem gdzie mam zainstalowane programy w ktorym to jest folderze xD


@Kacperhehe: w różnych tak jak w Androidzie to nie Windows

Co do Gimpa to pewnie błąd w Gimpie. Jak chcesz co przypomina Painta to KolourPaint, Pinta, Drawing.
@dict: Tak nie umiem, swoja recenzje dałem z poziomu nowicjusza linuxa ale dość ogarniającego temat windowsa.
Który się przesiadł na linuxa z powodu jedynie płynności przerzucania internetu. Nie jestem geekiem lub coś w tym rodzaju, że chciało by mi się siedzieć po 2 godziny ucząc się jak co zainstlalowac i używać. Nie mam na to czasu niestety.