Wpis z mikrobloga

Android nie widzi mi pamięci wewnętrznej, tzn. montuje ją jako /storage/sdcard0, ale bez roota nie mam dostępu do niej przez co nie mogę nic zapisywać, mimo iż wg. mount jest zamontowane jako rw. Poweramp odczytuje pliki muzyczne z pamięci wewnętrznej, ale już galeria nie chce się włączyć.

Mount: klik

Telefon: Huawei Ascend G300, Rom: CyanogenMod 10.2

Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym zrobić?

Edit: Karta pamięci działa jak powinna.

#android #androidpomoc #cyanogenmod
  • 4
  • Odpowiedz
@parachutes: Zamontować i reboot? Próbowałem, nic nie daje. Po zamontowaniu i włączeniu USB Storage z poziomu CWM chociaż mam dostęp do pamięci wewnętrznej i mogę cokolwiek robić.

Dzisiaj już łącznie 3 godziny nad tym siedzę i doszedłem do takiego czegoś: Po przelogowaniu się na system/sdcardrw (adb/terminal emulator) mogę tworzyć nowe foldery/pliki w sdcard0, ale po zalogowaniu się jako u0a44 (domyślam się, że to użytkownik podstawowy, bo terminal emulator loguje
  • Odpowiedz
@krzyzak333: dziwne, możliwe, że będziesz musiał odpalić odina i poszukać jakiegoś pliku do PDA (ja dzisiaj tak naprawiłem w swoim sgs1 dbdata, które uszkodzone uniemożliwiało mi postawienie czegokolwiek i jedynie download mode działał) - najlepiej popytać na xda, ale to pewnie wiesz. Może zrób po prostu backup danych i zainstaluj od nowa CM'a. Ja jestem ciągle na 10.1.3, bo nie ma jeszcze RC ani nic stabilniejszego pod mój telefon.
  • Odpowiedz
@parachutes: CMa reinstalowałem już z 4 razy, wcześniej na CM 10.1 działo się dokładnie to samo. Niestety kartę pamięci musiałem oddać i mam teraz problem. Coraz bardziej zastanawiam się nad powrotem do stockowego ICSa. Tam chociaż pamięć działała. Lecę w takim razie na xda, dzięki za chęci.
  • Odpowiedz