Wpis z mikrobloga

Mam mały balkon a raczej loggie i chciałbym sobie na lato urządzić tam jakiś kącić do siedzenia, ot małe krzesło, mały stolik i tyle. Problemem jest ekspozycja wprost na zachód, w zasadzie od 15 do zachodu słońca, czyli wtedy, kiedy najczęściej bym siedział, to wali prosto w ryj, zwłaszcza że to 10 piętro i nic nie przysłania.
Zastanawiałem się, jak sobie z tym poradzić. Sama osłona barierki balkonowej to nie problem, kupuje na gotowe i mam, ale to za nisko, potrzebuję czegoś, co mi zasłoni tak 1/3 balkonu na całej wysokości. Zastanawiałem się nad jakąś ściankąz maty czy technorattanu, ale jak to zamontować stabilnie, do tego zabiera cenne miejsce. Do tego to wynajmowane mieszkanie, nie chcę nic inwazyjnie robić, zwłaszcza na elewacji budynku.

Teraz się zastanawiam, nad jakimś drążkiem rozporowym w roli karnisza i na tym nieprześwitująca zasłona. Sprawdzi się coś takiego? Albo czy macie inne propozycje.

#balkon #mieszkanie #dom #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #diy
  • 9
@Stealth: @Sigrun: Zobaczę, ale chyba jednak spróbuję tego z zasłoną. Jako, że to loggia, to od góry mam już sufit, wystarczy mi pionowo powieszona zasłona, bo zazwyczaj to słońce przeszkadza będąc dosłownie na wysokości niewiele ponad głową i na wprost, nie wiem, czy markiza to przesłoni. Ale będę badał, bo faktycznie mają też wygodny montaż. Dzięki.