Wpis z mikrobloga

właśnie pewna "siostra", z którą nie miałam kontaktu z 7 lat, a i wtedy nie był jakoś bliski, wysłała mi linka do zrzutki na #siepomaga, coś tam się jej mężowi stało.

i teraz naszło mnie takie pytanie - czy to jest legalne żebrać po ludziach? nie powinna raczej liczyć na pomoc Jehowy czy coś takiego?

#swiadkowiejehowy
  • 21
  • Odpowiedz
@Twardy_Narkotyk: w różnych odłamach chrześcijaństwa może to być jednak inaczej rozumiane. a islam to mnie tutaj zupełnie nie interesuje. ciekawi mnie kwestia świadków, którzy podobno nie są "częścią świata" i liczą głównie chyba na pomoc ze zboru. przynajmniej wywołało to we mnie takie dziwne uczucie
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: Twoja sio... "siostra" myśli bardziej o tym żeby pomóc swojemu mężowi niż żeby działać w zgodzie z doktryną. Kobiety są bardziej emocjonalne i w kryzysowych sytuacjach robią to co czują że powinny zrobić a nie to co mówi im rozum.
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: wośpu tak, ale to dlatego, że jest związany ze świętami. Nie lubią zbiórek, bo to hajs ŚJ zostaje przeznaczony na te zbiórki, zamiast na salę królestwa. Ale odwrotnie nie mają nic przeciwko :D hajs do nas ok, ale od nas już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz