Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 572
@LetMeStay: sytuację z wczoraj: starszy Pan, ubrany w strój galowy, wyglądał na kogoś kto brał udział w wojnie czy innym powstaniu, przechodził na przejściu przez trzy pasma. Na dwóch zatrzymały się auta i pana puszczały. Dochodząc do trzeciego pan tylko poczuł uderzenie powietrza na twarzy (na szczęście), bo samochód przejechał koło niego z pełną szybkością. Krok dalej, a by pana w stroju galowym nie było.

Inna sytuacją, idę do sklepu, stoję
sytuację z wczoraj: starszy Pan, ubrany w strój galowy, wyglądał na kogoś kto brał udział w wojnie czy innym powstaniu, przechodził na przejściu przez trzy pasma. Na dwóch zatrzymały się auta i pana puszczały. Dochodząc do trzeciego pan tylko poczuł uderzenie powietrza na twarzy (na szczęście), bo samochód przejechał koło niego z pełną szybkością. Krok dalej, a by pana w stroju galowym nie było.


@92feliks taki tip, może komuś się przyda. Jak
@92feliks: Ludzie to debile. Zaloze sie, ze byly kopeety jak zdawali egzamin bo to niemozliwe zeby takich debili dopuścili do ruchu, no i jeszcze sa ludzie którzy na lewo wykupili prawko (tj przez Ukraine lub Czechy bo tam najlatwiej jest zdac a zagraniczne mozesz wymienic w Polsce bez egzaminu ¯\_(ツ)_/¯ ) i to stosunkowo tanio, bo korona czeska jest tania
@Szejker-Szejker: tylko ludzie #!$%@?ą i co z tym ja, pieszy, mam zrobić?
w lato przed kowidem pojechaliśmy do Frankfurta, główna ulica w centrum miasta, ale nie było problemu z przejściem; wydaje mi się, że inna kultura jazdy i ograniczenie do 40 dużo pomogło w tym, żeby piesi (po prostu ludzie) mogli normalnie też korzystać z drogi
w Poznaniu zrobili strefę wolniejszego ruchu w centrum, wszyscy niezadowoleni, bo jak tak można ograniczać
Dlatego też, na przejściu dla pieszych zawsze czekam dopóki osoba w aucie nie zredukuje prędkości do przynajmniej toczenia, bo nie jestem pewien czy się zatrzyma czy nie.


@92feliks I bardzo dobrze robisz! Tak powinien robić każdy, a nie później płacz, że go samochód #!$%@?ął.

Powinien być obowiązek czekania. Jasne, kierowca powinien się zatrzymać, ale pieszy może w ten łatwy sposób uniknąć śmierci, ale jednak woli zginąć patrząc na liczbę takich zdarzeń.

Najważniejsze
@92feliks nie wiem gdzie mieszkasz, ale przejedz się kiedyś do Krakowa. Jak dużo ludzi tu #!$%@?, tak z wyprzedzeniem na przejściach sie raczej nie spotkasz, albo bardzo rzadko, dodatkowo są takie słupki sygnalizujące przejścia.
Z Niemcami i ogolem zachodem nie ma się co porównywać, bo to zupełnie inna kultura jazdy i zachowan. Kiedys nawet na Mirko pisalem, że przez 12h jazdy w Polsce 3 razy nam ktos wymusił na odcinku 250km, w
@92feliks: jak przepuszczaa pieszego to patrzysz w lusterko czy nikt nie jedzie, druga sprawa pieszy sam patrzy jeśli został wolny pas.
Co do gościa który mógł go zabić to wiadomo ze on #!$%@?ł, ale były dwie osoby które mogly skorygować jego błąd.
@Szejker-Szejker Ok. Ale wiesz o co mi chodzi. Nie ma znaczenia czy masz prawo czy nie.

Rozejrzeć trzeba się ZAWSZE i nie wchodzić jak jedzie rozpędzone auto, bo co z tego, że na obowiązek się zatrzymać? Jest opcja, że nie będzie tego przestrzegał, a ty za to zapłacisz życiem.

Zwykła zasada ograniczonego zaufania - nie oczekuj, że wszyscy przestrzegają prawa, tylko dbaj o swoje bezpieczeństwo.

NIGDY nie wchodzę na pasy, dopóki nie