Wpis z mikrobloga

Pytanie do ziomeczków zdających #prawojazdy w #gdansk - czy na egzaminie mieliście parkowanie równoległe? Mój instruktor twierdzi, że teraz na egzaminie tego nie ma więc ćwiczyłam ten manewr tylko raz. Na karcie egzaminacyjnej taka pozycja jednak się pojawia. To jak to jest? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Za miesiąc egzamin praktyczny, więc się trochę cykam.
  • 16
@red7000: no właśnie! Dlatego jestem trochę wkurzona, że facet nie chciał tego ze mną ćwiczyć. Jak zgłaszałam chęć wykonania tego manewru to mówił, że ma swój plan zajęć, który musi wykonać albo, że w gdańsku nie ma miejsca do ćwiczenia tego manewru bo miejsce musi być 2x długości auta na egzaminie... (,)
@yo_hej na egzaminie nie miałem, ale na jazdach miałem za każdym razem i mam świetny sposób na parkowanie między autami, działa zawsze, a na blokowisku codziennie się przydaje

Nigdy nie parkuję przodem, bo nie umiem przodem zaparkować wzdłuż krawężnika
@yo_hej najlepiej bierz nie jedną godzinę tylko dwie godziny jazdy, 1h na plac od zera (ustawianie auta itd), potem uzupełnianie braków na mieście

Mnóstwo, MNÓSTWO ludzi odpada na przygotowaniu do jazdy
@yo_hej: Ponoć się zdarza, ale bardzo rzadko bo miejsca na to ciężko znaleźć. Ja miałam parkowanie bardzo blisko PORDu ostatnim razem, a zaraz potem zawracanie (zdawałam niedawno). Mi przy 3 próbach nie zdarzyło się ani razu, miałam zawsze prostopadłe.
Sama ćwiczyłam może na dwóch jazdach równoległe. Ale mój instruktor mi spoko wytłumaczył i ogólnie pytał mnie, co bym chciała poćwiczyć.
@Auth: @Poranny_dragal: uffff kamień z serca (ʘʘ) chociaż fakt faktem w życiu takie parkowanie bardzo się przydaje i trochę lipa, że więcej tego nie ćwiczyłam. Później się dziwić, że ludzie parkować nie potrafią xD
@Auth: Ja w ogóle miałam parkowanie w takich miejscach, że aut w ogóle innych nie było :D. Raz koło innej laski w Lce, ale nie stanęłam zaraz obok tylko dalej, a raz na pustym.

A ciężko znaleźć nawet do ćwiczeń, bo o ile normalnie byś się gdzieś wcisnęła w prawdziwym życiu, to na egzaminie musisz mieć odpowiednią ilość miejsca.
Zawsze możesz później poćwiczyć z kimś, albo wykupić sobie jazdy dodatkowe.

Długość