Wpis z mikrobloga

#budownictwo #prawo #prawobudowlane #dom #dzialka

Cześć. Jestem w posiadaniu działki zaznaczonej niebieskim ptaszkiem. Jest to działka przeznaczona do zabudowy zagrodowej. Niestety nie mam do tej działki drogi dojazdowej.
Na mapie po prawej stronie wzdłuż lasu jest polna droga, ale wzdłuż tej drogi leci działka o szerokosci 3m do działki zaznaczonej kolorem czarnym. Obie te działki czyli ta czarna i ten 3m pas należna do goscia który zmarł. Czy jest jakis przepis, albo czy jest opcja zeby w jakis sposób uzyskac pozwolenie na budowe na tej mojej dzialce? Nie ma opcji wykupu tego 3m pasa, ani tez zalatwienia sluzebnosci ze względu na problemy spadkowe z działką zaznaczoną na czarno.
Na zółto zaznaczona główna droga
majk093 - #budownictwo #prawo #prawobudowlane #dom #dzialka

Cześć. Jestem w posiad...

źródło: comment_1622493277id5SSZdLzEjVpFuyRUphHH.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@majk093: Co to znaczy na aktualniejszym? Ten ze screenu nie jest aktualny? Bo trzeba patrzeć wyłącznie na obowiązujący plan. A możesz w tekście znaleźć fragment, który ustala obsługę komunikacyjną dla terenu 17RM?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gobi12 ten plan znalazlem w internecie. Jest aktualniejszy, poniewaz 4A to mój kolega, który ma przekształconą tą działkę na budowlaną. Niestety w tekscie szukalem i nic takiego nie pisze. Są tylko ogolne warunki dla wszystkich dzialek RM w tym planie (od 1RM do 21RM)
  • Odpowiedz
@majk093: To musisz iśc do urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrys i wypis z obowiązującego planu miejscwego dla Twojej działki. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. Ten plan co wrzucałeś screen powyżej to jakaś pomyłka, bo teren 17 RM nie m żadnej obsługi drogowej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gobi12
@jadepobiegac
Dobra, a jak wyglada to na ścieżce sądowej? Z przepisów które znalazlem taka droga przez sąd musi zostac wyznaczona, lecz oczywiście musi to działać na zasadzie oplaty za służebność. Co w momencie gdy jest problem z aktualnym właścicielem tej drogi?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Czyli nie ma możliwości żeby na tej dzialce ostatecznie ktos zabronil mi sie budowac, ale moze to postepowanie trwac wiecznie?
  • Odpowiedz
@majk093: Kiedy wystąpisz o ustanowienie służebności drogi koniecznej, a właściciele działki przez którą droga ma przebiegać są nieustaleni, to sąd powinien ich ustalić. Nie chcę wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że masz wręcz interes prawny w przeprowadzeniu takich postępowań. Banki często tak robią, że przeprowadzają postępowania spadkowe po swoim dłużniku, kiedy rodzina się do tego nie pali. Gdyby nie było takiej możliwości to latami mogłyby wisieć sprawy, gdzie ktoś
  • Odpowiedz