Wpis z mikrobloga

Mirki spod #cad #illustrator #eagle #elektronika #grafikawektorowa #design
Potrzebuję pomocy kogoś bardzo obeznanego w temacie grafiki wektorowej i CAD.
Mam wektorowy artwork, który musi magicznym sposobem trafić do eagle a finalnie do gerbera.
O ile z samymi frezami i outlinem sobie poradziłem (mocny protip ode mnie - import svg w Fusion360, przekonwertowanie do 2D PCB i eksport do *.brd), to pojawia się inny problem, mianowicie na jednej z pcb potrzebuje umieścić cały artwork - a jest tego mnóstwo - bardzo dużo tekstu, dużo linii i zamkniętych obiektów, które posiadają wewnątrz części które już zamknięte/zakryte nie mogą być.

#!$%@? się z tym już któryś dzień, od skryptów z netu, poprzez narzędzia wbudowane w Inkscape, Illustrator i samego Eagle’a, kończąc na skryptach które sam piszę. Wszystko działa tylko częściowo, najlepszy efekt uzyskuje generując warstwę milling i dimensions właśnie przez Fusiona, a resztę (powiedzmy że może być to usunięcie silkscreenu) eksportując jako DXF z Inkscape, ale potem zaczynaja się schody ze ścieżkami z tekstu, bo na przykład taka literka „D”, nie ma wyjścia, wiec tworząc z niego polygon (już w eagle), zakrywa się również środek.

Uprzedzając pytania, artwork musi być na tym laminacie, będzie to faceplate i jest tego na tyle dużo (wraz z customowym fontem), że w eagle tego nie narysuje.
  • 12
@Andr3v: Owszem i użyłem tego do zrobienia linii cięcia, teraz chce sam artwork umieścić na płycie, ale Fusion nie ogarnie tego tak jak chce, przy generowaniu PCB, potraktuje zamknięte kształty jako zamknięte kształty, reszta go nie obejdzie. Narzędzie od Autodeska jest dobre tylko do robienia fantazyjnych kształtów płytki
dziwi mnie tylko brak takiego pomostu miedzy svg a CAD


@Atariauke: Nie wiem jak Eagle i nie wiem czy musisz robić to w Eagle, ale KiCAD importuje .DXF oraz ma wbudowane narzędzie do zamiany grafiki rastrowej na footprint. W tym narzędziu masz od razu suwak do progu zamiany na obraz monochromatyczny i wygodne skalowanie do wymiarów finalnej grafiki.
@4833478: KiCADa w ogóle nie znam, masteruje eagle od kilku lat :D
W eagle też bdb importuje się DXF, natomiast użyłem faktycznie narzędzia do rastrów, tylko nie mogę pozwolić sobie na dodatkowe skalowanie, dlatego wypuściłem bitmapę w odpowiednim DPI i mam sukces.
Jak skończę urządzenie to pochwale się na wykopie, a na kickstarterze będą podziękowania dla @Jarek_P: @Andr3v: <3 dziękuję Panowie jeszcze raz :)
@Andr3v: Cenna informacja, jeszcze nie bo uparłem się na wymyślenie procesu sam (brak środków i znajomości), dzisiaj natomiast ktoś podsunął mi myśl aby zrobić piaskowanie wzoru przez szablon winylowy, wiem jak wyglada to chałupniczo w szkle https://youtu.be/u-AZR1BJERk - zobaczę jak się sprawdzi, jeśli efekt nie będzie zadowalający - rozejrzę się za alternatywą, dziękuję :)
@Andr3v: I właśnie wykończenie tej stali mnie martwi (zarówno po obróbce optycznej jak i mechanicznej, na przykład zwykłym grawerowaniu), bo lustro będzie trzeba tworzyć jeszcze raz