Wpis z mikrobloga

@PachneImbirem: Tez miałem obiekcje jak k.budowy przyjechal i zaproponowal wykopanie studni. Z pespektywy czasu nie widze lepszego rozwiązania przy domu. Jesli macie taka mozliwosc to tylko studnia.
Zbiornik trzeba od czasu do czasu myc, mało estetyczny, trzeba go napełniac... studnie mozna zrownac z terenem i tylko rury wyprowadzic... moim zdaniem studnia daje duzo wieksze mozliwosci.
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: Zbiornik + zbieranie wody opadowej jest na pewno łatwiejsze do zaplanowania pod względem kosztów. Tylko też musi mieć odpowiednią pojemność, strzeliłbym z 10m3.
Studnia to ogólnie lepsze rozwiązanie jeżeli odwierty nie pochłoną dużo kasy.
  • Odpowiedz
w zasadzie gdybym nie miała co robić z kasą to też to i to


@PachneImbirem: Łopate chłopowi do łapy i niech kopie zbiornik, o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja sobie wykopałem taki mały na 1500l wody i do podlewania jest git, ale studnia też musi być
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: Zdecydowanie studnia. Wody potrzebujesz jak nie ma opadów. Jak nie ma opadów to skąd się weźmie woda w zbiorniku?
Przerabiałem to w 2019 jak całe lat było sucho jak cholera a opadów zero. Studnia to fajna sprawa.
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: Bierz studnię, u nas przy mniejszej powierzchni pompa przepompowuje ze studni około 2m3 wody dziennie - przy ostatnim suszach i zakazie podlewania woda z kranu musielibyście mieć zbiornik minimum kilkanaście m3. A do tego jeszcze zebrać wcześniej ta wodę z dachu - średnio w lipcu można zebrać koło 8m3 ze 100m2 powierzchni zabudowy, w innych miesiącach już mniej.
  • Odpowiedz
@PachneImbirem: studnia i dodatkowo jakiś mauzer, którego zalejesz sobie wodą ze studni. Masz w nim cieplejszą wodę do podlewania np.: ogórków albo pomidorów, w studni woda jest bardzo zimna. Ja mam taki system :))
  • Odpowiedz
studnia i dodatkowo jakiś mauzer


@Karonon: będę miał tak samo, tylko że zupełnie innego powodu: nieudana studnia wiercona o małej wydajności, trzeba zbierać zapas. Ogrzanie tego zapasu to plus o którym dotąd nie wiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz