Wpis z mikrobloga

Po prostu 'nie', a co ma do tego moja wiara lub jej brak to nie wiem


@zuchtomek: zakładam, że Op próbuje to ustalić: czy wiara ma coś do tego. I zbiera informacje teraz aby znaleźć potencjalny związek lub jego brak.
  • Odpowiedz
@zuchtomek: dlaczego zakładasz, że nie ma? wiele religii potępia homoseksualizm a takie osoby mogą częściej nie uznawać 'zmiany płci', ktoś urodzony mężczyzną będzie dla nich nim zawsze.

nie uważasz, że religia może być skorelowana z stosunkiem do transseksualistów?
  • Odpowiedz
@10129: No ciekawi mnie to bo jednak po zmianie płci i zrobieniu tajlandzkiej pusi często nie ogarniesz. Ale jest dalej kwestia światopoglądowa i posiadanie dzieci. Jak widać po wynikach na razie tylko ateiści dali na tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@10129: Owszem - co do stosunku do homo/trans wiara jak najbardziej może mieć znaczenie, natomiast pytanie nie jest o stosunek (do nich) tylko o to czy 'mógłbym być w związku z taką osobą', a tu już takie rzeczy jak wiara schodzą raczej na dalszy plan.
  • Odpowiedz
@zuchtomek: Właśnie chodzi mi o sprawdzenie zależności pomiędzy wiarą, a wchodzeniem w relacje które nie są oczywiste w naszym społeczeństwie i często stygmatyzowane.
Logicznym jest że większy współczynnik osób akceptujących będzie wśród ateistów, a chodzi mi o wchodzenie w bliższe relacje.
  • Odpowiedz
@zuchtomek: religia to cały światopogląd, system wartości więc powinna zawsze być na pierwszym planie u osoby wierzącej. takiej na serio wierzącej a nie kogoś kogo tylko rodzice ochrzcili i się jej trzyma 'bo wypada'.

jeżeli czyjaś religia takie związki potępia to osoba wierząca nie powinna w nie nigdy wchodzić albo zmienić religię. Takie nieco plucie w twarz swojej bozi, robię co chcę ale nadal oczekuje, że mnie do raju weźmiesz mimo,
  • Odpowiedz
@TrashRacoon: @10129: No tak, tylko, że na wykopie to wiadomo, że nie ma 'normalnych' tzn. reprezentatywnych przykładów wierzących ;P

"robię co chcę ale nadal oczekuje, że mnie do raju weźmiesz mimo, że cie nie słucham bo wiem lepiej."
Ogólnie wiara w Boga nie polega na wypełnianiu zasad spisanych przez ludzi. I wiara sama w sobie jest bardzo szerokim pojęciem - można wierzyć w Boga i nie być w żadnej 'organizacji
  • Odpowiedz
@zuchtomek: no nie, to portal dla wykolejeńców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pytanie gdzie ich znaleźć, na przeprowadzenie badania na prawdziwie losowej próbie nie mamy środków w sumie. Więc bardziej można analizować poglądy wypoczków

Ogólnie wiara w Boga nie polega na wypełnianiu zasad spisanych przez ludzi. I wiara sama w sobie jest bardzo szerokim pojęciem - można wierzyć w Boga i nie być w żadnej 'organizacji religijnej', można
  • Odpowiedz
jeżeli ktoś wątpi w prawdziwość kanonu swojej religii : nie jest jej członkiem w moich oczach. Jeżeli dana religia coś przekręciła, źle zinterpretowała: nie jest wiarygodna.


@10129: No, ale zdajesz sobie sprawę, że religie istniejące 2000+ lat to raczej ciężko zweryfikować, czy ktoś czegoś nie pomylił i czy są wiarygodne. Zresztą wiele z 'praw kościelnych' ustanowiono wiele lat po Crystusie, a jednocześnie wiele lat przed nami - to jak najbardziej może
  • Odpowiedz