Wpis z mikrobloga

Zastanowiło mnie jedne umiejscowienie znaków drogowych.
To przy okazji wpisu Mirka @DerMirker
https://www.wykop.pl/wpis/58008783/dlaczego-jestem-za-przywroceniem-karty-rowerowej-o/
Na jednym słupie postawili znak "B9 Zakaz wjazdu rowerów" i znak ostrzegawczy "A-11a próg zwalniający"
Czy nie jest to czasem nielogiczne?
Dla kogo ten znak ostrzegawczy, dla pieszych?
Jeśli już, taki znak i próg powinien być wcześniej przed znakiem zakazu wjazdu.
Pomijam to, że postawienie tam zakazu wjazdu jest bezsensowne też.
#krakow #dabie #przepisydrogowe #znakidrogowe #rowerzysci
Pobierz
źródło: comment_1622667424KBQdS5VBRkgUdpLYy1PyaU.jpg
  • 15
Pomijam to, że postawienie tam zakazu wjazdu jest bezsensowne też.

@ixem: dlaczego tak uważasz?


@pilot1123: Bo nikomu tam się krzywda nie dzieje, jak jeżdżą rowerzyści i spacerują piesi. I dlatego też bezsensowne, z uwagi że od wielu wielu lat prawie wszyscy rowerzyści łamią ten zakaz, bo ludzie są mądrzejsi od tego co ten znak zakazu tam postawił. I jeszcze po nim próg zwalniający :) Tam już naturalnie jest zbyt nisko,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ixem: trochę jest to nielogiczne, racja. Pewnie starali się w ten sposób za wszelką cenę zniechęcić do jeżdżenia na rowerze.

Co nie zmienia faktu, że miejsce jest bardzo niebezpieczne, szczególnie dla rodzin z dziećmi i starców.
Co nie zmienia faktu, że miejsce jest bardzo niebezpieczne, szczególnie dla rodzin z dziećmi i starców.


@DerMirker: I kobiet w ciąży. Już też bym nie przesadzał z tym wielkim niebezpieczeństwem. To normalne przejście, przejazd, z niskim stropem i co trzeba zachować szczególną ostrożność. I każdy tam taką zachowuje, ze znakami drogowymi czy bez. Bardziej bym tam postawił tablice informujące o tym, tak normalnie po ludzku, a nie dwa znaki drogowe i
To jest dupochron


@andale: I tak to działa. Nawalić znaków i mieć urzędowy spokój. Ale po co się urzędasowi wychylać i po ludzku i zamiast nich, postawić tablice ostrzegawcze. A to przecież stare lata jak postawili. Niedługo będą stawiać znaki zakazu na mostach aby nie skakać, znaki zakazu na Zakrzówku aby nie skakać ze skał, w parkach i lasach zakaz wchodzenia na drzewa i znaki ograniczenia prędkości dla pieszych przed wejściem
Bo nikomu tam się krzywda nie dzieje, jak jeżdżą rowerzyści i spacerują piesi


@ixem: Pieszym, w których rowerzyści wjeżdżają się dzieje krzywda. 50m od tego miejsca (na górze zapory) jeden dzban we mnie wjechał, i uciekł - a powinien dostać mandat 500zł za spowodowanie kolizji.
@GaiusBaltar: Jak mogą tam wjeżdżać rowerzyści w pieszych, jak tam ciężko w ogóle przejechać rowerem samemu. Jeden (akurat na jednego trafiłem jak 10 lat tu jeżdżę) dzban we mnie wjechał rowerem normalnie na ścieżce rowerowej i co? Z koleżanką z dzieckiem jechaliśmy i dziecko też było potrącone. Ale nic się nie stało. No przypadki się zdarzają, szczególnie u debilnych rowerzystów.
@alteron: Nie rozumiem dlaczego tego przejazdu nadal nie przeprojektowano, a jest to do zrobienia. Tam w 2011,lub 2012 roku był już poważny wypadek rowerowy gdzie dwie osoby ucierpiały dość poważnie...