Wpis z mikrobloga

@jedzczarnekoty: A marka dlaczego daje, nie dla promocji? Oczywiście nie dużo rowerów jest przeznaczonych do testów, ale jak szukałem dla siebie to NSB mieli większość fulli w opcji testowej.
Pisząc duże salony miałem na myśli właśnie dystrybutora
@chosenon3: teraz rozumiem. Tak czy inaczej - Experta (Unibike) jak mają pewnie pożyczą na test, ale korbę ma 34T.
@Kafarek555: a co chcesz sprawdzić? Zakres przełożeń? To idzie sobie mniej-więcej wyobrazić, policzyć, popróbować na innych rowerach. Może nawet jakiś mireczek lokalnie ma coś takiego.
Bo jeśli chodzi o sam napęd to taka Deorka będzie działała inaczej jak XT i tutaj ciężko wyciągnąć jakieś wnioski na temat innej grupy.
@jedzczarnekoty: Tak, zakres przełożeń. Wiem jaka jest różnica między Deorką a XT, a test ma na celu wykazanie, czy noga po przesiadce z 3x10 w obecnym mtb będzie miała lepiej przy konfigu 1x12. Wczoraj miałem dosłownie moment na przejażdżkę w konfigu 32 i 10-51, ale bez faktycznego testu na podjeździe kalkulatory i wyobrażenia nic mi nie pomogą. Jeśli mam już pakować kasę, to żebym był pewny że jest warto
@Kafarek555: no to ja miałem coś podobnego zaproponować - też mam zestaw 32 +11-51.
Jak sprawdziłeś kasetę 10-51 to już bardzo dużo - bo tutaj tak naprawdę chodzi o skoki pomiędzy przełożeniami. Sama zmiana zębatki nieco przesuwa zakres ale różnice są mniej odczuwalne jak np. przeskok pomiędzy dwie różnymi kasetami i dwoma największymi zębatkami. Swego czasu były dni testowe Krossa, można było sprzęt sprawdzić w rasowym terenie, uważam że to więcej