Wpis z mikrobloga

I jeszcze średnia hawajska do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy hasła reklamowe twojej partii piszę grubas Walaszek

Populiści z partii z rakiem w nazwie zapomnieli wspomnieć, że ludzie w Polsce muszą tyrać jak szaleni z powodu galopującego poziomu opodatkowania, do którego sami czynnie przykładają rękę.

#bekazlewactwa #razem #konfederacja #antykapitalizm #heheszki #polityka
amantadeusz - I jeszcze średnia hawajska do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy hasła reklamowe...

źródło: comment_1622853713q9HfQEDf6M2t0HhcJgNIRt.jpg

Pobierz
  • 83
Postulat skierowany stricte do ludzi pracy,


@stonka_ziemniaczana: xDDDD

Przykro mi, ale większość pracowników nie nabiera się tak durne populizmy. Dlatego tak duża część koalicji PiS-Lewica to bezrobotni studenci i licealiści, emeryci i zasiłkowa patologia.

pewnie jakiś studenciak nierób mieszkający z rodzicami komentuje


@stonka_ziemniaczana: No bardzo ładnie określiłeś większość wyborców Razem.
@amantadeusz: a w usa murzynów bijo
Ile z ręką na sercu godzin dziennie przeznaczasz na realną praca vs ile spędzasz ogółem w pracy? Jestem przekonany, że dla ogromnej większości zmiana 8h na 7h nie wiązałaby się ze zmniejszeniem wydajności. Zresztą akurat ustawowy czas pracy nie jest takim problemem, jak nadgodziny, bo jeśli mowa o wpływie długości pracy na zdrowie i życie, to nadgodziny mają największy wpływ.
Ile z ręką na sercu godzin dziennie przeznaczasz na realną praca vs ile spędzasz ogółem w pracy?


@stonka_ziemniaczana: To zależy. Czasem nie ma nic do zrobienia i oglądam sobie seriale albo czytam. A czasem bywało, że musiałem siedzieć i po 15 godzin, gdzie szkoda mi było nawet 10 minut na pójście do kiosku. Mi akurat płacą od godziny, a nie od 'dnia pracy'. I nie jestem tu za bardzo wyznacznikiem czegokolwiek.
@amantadeusz: @Panczenisci: @JaktologinniepoprawnyWTF: jakoś w kilku krajach zachodu wszedł taki model i nic się nie zesrało. Nie w każdej pracy jest to możliwe ale w wielu na pewno.

Przypomnijcie sobie te momenty w pierwszych gówno pracach kiedy nie było NIC ale to absolutnie NIC do robienia ale trzeba było udawać, że coś się robi. Tu przetrzemy podłogę siódmy raz w ciągu godziny, tutaj przetrzemy czyste szklaneczki, o pora trochę
jakoś w kilku krajach zachodu wszedł taki model i nic się nie zesrało. Nie w każdej pracy jest to możliwe ale w wielu na pewno.


@Pierorzek: We Francji. I to wcale nie z powodu zapewnienia większego luzu pracownikom tylko żeby walczyć z bardzo wysokim bezrobociem. Ty dostaniesz 7/8 swojej dotychczasowej wypłaty, ale w zamian za to pracodawca musiałby zwiększyć zatrudnienie o 12%. Nie mam pojęcia czy nadal to obowiązuje (jeśli tak,
@amantadeusz Skracanie czasu pracy to powinna być naturalna kolej rzeczy kiedy społeczeństwa, państwa się rozwijają.
Czas skończyć ten archaiczny model 8 godzinami pracy.
Natomiast o ile w wielu pracach nic by to nie zmieniło (np. Cała budżetówka, część usług jak np. Banki etc) to w niektórych mogłoby to spowodować wzrost cen np. fryzjer to jednak wówczas.
Inna sprawa, że lewica nie wygląda wiarygodnie. Najpierw popiera opodatkowanie ludzi pracy a teraz o nich
Skracanie czasu pracy to powinna być naturalna kolej rzeczy kiedy społeczeństwa, państwa się rozwijają.

Czas skończyć ten archaiczny model 8 godzinami pracy.


@Variv: Ta naturalna kolej rzeczy załamała się w momencie gdy europejskie społeczeństwa same zaczęły domagać się "usług publicznych" finansowanych oczywiście ze swoich własnych podatków. Opodatkowanie pracy i konsumpcji jest gigantyczne w porównaniu do czasów, gdy skracano czas pracy z 12 na 10 i z 10 na 8 godzin. Ogromna