Wpis z mikrobloga

Szukam widelca sztywnego, żeby zastąpić nim zmęczony amortyzator. Ciężko używany trafić, bo mam dużą ramę, rura musi być minimum 25,5cm, a wszystkie używki, to mają poprzycinane na 10cm, do ram dla dzieci z zerówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musi być prosta rura (nie taper), wysokość oś-bieżna 470mm (czyli 29'' nie mniejszy 28 są za niskie) i mocowanie do tarczówek IS nie PM.. bo mam jakieś stare magury i przejściówki mogą nie pasować, wolałbym bez tego się obejść.
Jakieś sugestie? żeby nie kosztowało tyle co pół roweru za prosta aluminiową rurkę, tak okolice 300zł bym chciał dać.

#rower
  • 7
  • Odpowiedz
@siona: no dlatego chcę właśnie 470mm, wtedy się nie zmieni
jak dam niższy, to opadnie przód
Nie wiem czy biały kruk, po prostu nowy (nie przycięty) widelec pod 29'' z uchwytem do hamulców IS, niby proste, a nie ma
  • Odpowiedz
@borsuk321: nie patrz na rodzaj mocowania, w najgorszym wypadku kupisz nowy zacisk.
W przeciwnym wypadku w tym zacisku który masz zdążą ze starości uszczelnienia popękać i tyle będzie z oszczędności
  • Odpowiedz
@donmateok: myślałem nad tym, oś 450mm, w praktyce, biorąc pod uwagę że widelec jest pod kątem, to przód roweru by siadł pewnie o 1cm, to jest dość mało.
Najtaniej widzę ten widelec po 330zł z prostą rurą, trochę drogo.

Jeszcze jest opcja mosso M5L z ali, ale nie wiem czy łapią na vat, zamawiał ktoś coś ostatnio?
https://pl.aliexpress.com/item/32857554149.html
260zł z wysyłką, tylko miesiąc czekania, i ma idealnie 475mm.
za różnice w
  • Odpowiedz