Wpis z mikrobloga

Miruny proszę o radę w sprawie #overclocking 10850k pod aio 360 captain deepcool na oc 5.0 w 2 min na cinebenchu ma 90C. Na napięciu 1.3v
Zjechałem na 4.8ghz i 1.22v i stabilnie przechodzi wszystkie testy w tym prime95 do 87C. Ale po testach w grach max temp to jakieś 50C nie widziałem nawet.
Gram w 1440p
Płyta to z490 taichi
Seasonic focus plus gold 850W

Kręcić go wyżej bo w grach się nie usmaży czy zostawić?

Wcześniej miałem skalpowanego 8086k na 5.2ghz
#komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 5
Wcześniej miałem skalpowanego 8086k na 5.2ghz


@oleelobamboleo: no to skoro miałeś takiego procka to powinieneś wiedzieć, że jest diametralna różnica obciążenia w grach, a syntetykach.
Jak nie dobijasz do 90 stopni w tak trudnych wartunkach to masz jeszcze huk zapasu na stabilne ustawienie do gier. Baa, nawet jak testowałem 5.3, 5.4GHz na Coffee to nie dawało się tego ustawić w pełni stabilnie w takim occt, nie mówiąc już o prime, ale
Kręcić go wyżej bo w grach się nie usmaży czy zostawić?


@oleelobamboleo: zostaw

W grach nie będzie dobijał nigdy do tych temperatur. Mam 9900kf na 5.1Ghz na powietrzu, jedyny moment gdy go tak rozgrzewam to testy z AVX gdzie na co dzień tego nie używasz

Jak bardzo chcesz kombinować to co najwyżej ustaw offset AVX na 0.2-0.3 żeby na tych obliczeniach nie rozkręcał się do pełnej prędkości i tyle. W grach
@Atreyu: @majk3l dzieki :) co do coffe to wtedy miałem monitor 1080p i był po skalpie.
Ten comet wiem ze kręcił się stabilnie na 5.1 u poprzedniego właściciela.
Ambicja podpowiada kręcenie ale z drugiej strony czy te 0.2 GHz da wymierna korzyść w granku w 2k?
Ambicja podpowiada kręcenie ale z drugiej strony czy te 0.2 GHz da wymierna korzyść w granku w 2k?


@oleelobamboleo: szczerze mówiąc - praktycznie żadna

Im wyższa rozdzielczość, tym procesor gra mniejsze skrzypce i tym większe obciążenie leci na GPU gdzie to ono robi za bottlenecka

A już 4K z topowym GPU, w większości tytułów to w ogóle nie ma różnic od i9 do niskich i5. Tu masz co prawda bardzo stary
Pobierz Atreyu - > Ambicja podpowiada kręcenie ale z drugiej strony czy te 0.2 GHz da wymiern...
źródło: comment_1623000093EKiP4EpQsaFLMObU3paL6W.jpg
@Atreyu: @majk3l dzieki :) co do coffe to wtedy miałem monitor 1080p i był po skalpie. Ten comet wiem ze kręcił się stabilnie na 5.1 u poprzedniego właściciela. Ambicja podpowiada kręcenie ale z drugiej strony czy te 0.2 GHz da wymierna korzyść w granku w 2k? @oleelobamboleo w 1080p nawet te dodatkowe 200Mhz da ci duuużo (oczywiście w scenariuszach gdzie cpu jest ograniczeniem).


A W 4k nie będzie prawie żadnej różnicy.