Wpis z mikrobloga

98 lat temu, 7 czerwca 1923 roku urodził się Papcio Chmiel
Która cześć przygód Tytusa i dlaczego podoba się Tobie najbardziej?
Zapraszam do dyskusji
_______________________
Zapraszam do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#historykon #komiks #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #rysunek #sztuka #urodziny #kultura #polska
sropo - 98 lat temu, 7 czerwca 1923 roku urodził się Papcio Chmiel
Która cześć przyg...

źródło: comment_1623056268tjB6ZyonxJgM00o0hOrPw0.jpg

Pobierz
  • 32
Niestety ostatnie części były już kiepskie. Nie widziałem ostatniej, wydanej pośmiertnie, ale ta jak Tytus brał ślub to było kiepskie.
A pierwotnie Tytus wyglądał inaczej, a Romek i Atomek nazywali się inaczej trochę. Tytusa spotkali w czasie lotu w kosmos. Potem nastąpił reset i Tytus z plamy atramentu.
Która cześć przygód Tytusa i dlaczego podoba się Tobie najbardziej?


@sropo:
VII (bardzo zgrabne wprowadzenie do geografii Polski)
XIII (cudownie absurdalny humor, który ukształtował gust niejednego dziecka)
XVIII (znakomite wprowadzenie młodego czytelnika w świat malarstwa)

Pierwsze 20 ksiąg prezentuje wyraźnie wyższy poziom od tych nowszych, które można sobie z czystym sumieniem odpuścić.
orle - > Która cześć przygód Tytusa i dlaczego podoba się Tobie najbardziej?

@srop...

źródło: comment_1623191507Hac788UxownkTRhwkmlJ5J.jpg

Pobierz
@xyz372: pod koniec życia Papcio zrobił się mocno pisowski. Cytując Kubę Sienkiewicza "I łuk triumfalny...". To też wpłynęło na poziom. Ładowanie obuchem swojej wizji świata nigdy dobrze nie wpływa na wartość dzieła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te "dobre" księgi kończą się na XVIII. Potem Tytus staje się jakiś taki bardziej wulgarny, opryskliwy zwyczajnie chamski.
A najlepsze księgi: Wszystkie wydane do lat 90.
Moją ulubioną księgą była ta, w której mieli wehikuł czasu i skakali po różnych epokach. Oj zaczytywało się nocami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żadna, te komiksy są paskudne jak poranek na starym dworcu w katowicach, a fabularnie niewiele lepsze. Fajnie, że były w czasach gdy wybór był ograniczony ale jaranie się tym dalej przez gogle nostalgii gdy jest tak duży wybór lepszych komiksów jest śmieszne. To tak jak ludzie którzy dalej udają, że Polonez nie był gratem juz w chwili premiery, a Unitra robiła konkurencyjny dobrej jakości sprzęt