Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie można zgłosić skargę na opieszałość Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego? Jeżdżę czasami odwiedzić dziadków w #bialystok i od paru miesięcy na Dojlidach trwa wielka inwestycja #patodeweloperka Nikt nie wie co jest budowane ani przez kogo dokładnie. Między szpitalem zakaźnym a sądem powstają prawdopodobnie bloki mieszkalne. Trochę dziwne miejsce ponieważ po przeciwnej stronie ulicy stoją domki jednorodzinne. Budowa nie ma żadnej tablicy informacyjnej. Wyczytałem, że zgodnie z Dz.U.2020.1333 każda budowa powinna mieć taką tablicę. Pisałem o tym do PINB Białystok a oni stwierdzili, że to nie ich sprawa i przekierowali moje pismo do PINB Powiat Grodzki. I to wszystko. Na moje pytania przez telefon PINB Powiat Grodzki stwierdził, że oni nie wiedzą czy na takiej budowie musi być tablica i że w sumie im to nie przeszkadza że takiej nie ma. I żebym sobie napisał kolejne pismo jeżeli chcę. Dowiedziałem się prywatnie, że to jest deweloper Kos*cki. Ten sam co zrobił przychodnię na pogodnej i po roku bez słowa ją zamknął (nawet lekarze byli w szoku) i zmienił na lokale usługowe budując przy tym spory blok. A przychodnia była warunkiem jego postawienia. Czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś prosty sposób:
1. Planów dotyczących inwestycji
2. Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
Oraz jak przymusić dewelopera do postawienia tablicy informacyjnej. Jak już mówiłem inwestycja trwa w najlepsze od paru miesięcy. Może ktoś z #prawo się wypowie? Dziwne, że PINB się wystraszył dewelopera i nawet nie wnika w to co się tam dzieje.
  • 6