Wpis z mikrobloga

Mircy, poszła mi w #auto przednia szyba Nie od odprysku, powstała rysa od dolnej krawędzi, mniej więcej w połowie szerokości szyby. Rysa poszła w pionie do góry jakieś 5 cm i dalej 30 cm w bok poziomo.
Pękła tylko warstwa zewnętrzna szyby.
Jest sens/można to próbować kleić lub jakoś inaczej spajać?
Polecicie jakiś #serwis w #krakow (póki co w jednym powiedzieli mi, że robią tylko odpryski do 2 cm)?
Nowa z wymianą to koszt ~700 zl.
Z góry dzięki za rady :)

#motoryzacja #naprawa #samochod #autoserwis #mechanik #szklarz
  • 11
@Koronanona: Nie jest zgniłe. Tydzień temu ściągałem wycieraczki (ramiona, nie pióra) i pewnie wtedy doszło do jakiegoś naprężenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez pierwsze 4 dni było ok, wyszło po 4-7 dniach (konkretnie po ilu nie wiem, bo przez długi weekend nie używałem auta).
@marcinst: szyby nie pękaja od wymiany ramion wycieraczek jeśli buda jest zdrowa, no proszę cię
Miałem podobny przypadek pare lat temu, szyba pękła na środku przy dolnej krawędzi po agresywniejszym wejściu w zakręt, po rozebraniu podszybia i wszystkich uszczelek okazało się że nie ma do czego wkleić nowej i z 800zl za szybę z montażem zrobiło się 1800 za rzeźbienie podszybia.
@marcinst: Ogólnie serwisy stosują zasadę że jeżeli uszkodzenie jest większe niż średnica 5zł to szyba do wymiany. Robiłam dwa razy - raz w Nordglass i szyba była okej, potem po spotkaniu z kamieniem robiłam z ubezpieczenia w jakimś mniejszym warsztacie i niestety było widać że szyba jest niskiej jakości - jak patrzyło się przez dolną część szyby to obraz był zniekształcony ( ͡° ʖ̯ ͡°) dotyczyło to
szyby nie pękaja od wymiany ramion wycieraczek jeśli buda jest zdrowa


@Koronanona: Nie byłbym taki pewien. Istnieje spora koincydencja zabawy z palnikiem w okolicy - jedno ramię nie chciało zejść pomimo solidnego ściągacza, a efektem po kilku dniach. Owszem, były zabezpieczenia termoizolacyjne m.in. z docinanych blach, niemniej jak widać prawdopodobnie niewystarczające. Ponadto uprasza się nie krakać! ( ͡° ͜ʖ ͡°)