Wpis z mikrobloga

#android Czy wam też po używaniu telefonu przez 2,3,4 lata siada port ładowania? Mam telefon na usb-c i kurde żeby telefon ładował się poprawnie muszę mocno docisnąć przewód. W dodatku nie mogę z niego korzystać gdy się ładuje, bo lekki ruch powoduje że przewód się rozłącza. Z tego co zauważyłem u dziewczyny to lightning chyba jest lepsze pod tym względem.
  • 12
@Marek1991: wyruchany slot usb
zaleta grubych wtyczek usb i etui z wąskim wycięciem na port

bez kitu, nóż do tapet i wio albo dobranie kabla z odpowiednio wąską wtyczką
nie wiem czy te magnesowe, gdzie się zostawia wtyk w porcie, są na tyle wąskie ale to jest całkiem dobra opcja. Zwłaszcza gdy nie będzie wystawać poza etui
@Marek1991: Spróbuj zrobić tak jak mówi @KopecyFan. U mnie w mi6 nie mogłem do końca wsadzić końcówki USB C bo była cały czas luźna. Okazało się, że w gnieździe zbiło się dużo pyłu, kurzu itd. Ja to czyściłem przy pomocy zaostrzonej wykałaczki (tzn z jeszcze cieńszym grotem), ale pewnie dobra też jest igła i powoli wydłubywałem. Zajęło mi to może z 20 minut bo to naprawdę wymaga cierpliwości. Dodam, że
@Marek1991: próbowałem czyścić, ale uja dało. Kupiłem nowy, bo na ekranie pojawiały się zielone paski przy mocniejszym naciśnięciu (pokłosie mojego przespania się na telefonie), zbita tylna obudowa i bateria trzymającą pół dnia. Nie opłacało się naprawiać