Wpis z mikrobloga

@PeteTaurus: ja nigdzie nie napisałem że wszystko to przypadek, a to co wrzuciłem nie jest na to żadnym dowodem. Warto mieć jednak świadomość, jak dostrzegane na prawdziwych wykresach wzorce mogą się łatwo tworzyć na zupełnie losowych wykresach.
bzdura uważam że np. szczyt cenowy btc w tym cyklu i jego data są w dużym stopniu zdeterminowane już dzisiaj i można je oszacować


@PeteTaurus: no rzeczywiście bzdura, po co takie bzdury piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PeteTaurus: nie podałeś żadnego argumentu udowadniającego że wyszukiwanie wzorków na wykresie ma jakiś sens, więc nie miałem z czym dyskutować. A to nie po mojej stronie leży udowodnienie czyjejś tezy. Sprowadzanie wszystkich czynników które opisałeś, a przede wszystkim psychologii tłumu, do jakichś prostych formacji, czy wzorków opartych na średnich czy innych banalnych operacjach to voodo, które pomaga traderowi mieć fałszywe poczucie pewności swoich decyzji. W praktyce jest tak że rynek ma
@PeteTaurus: ja jestem na rynku krypto od 2014, tylko skalpów co ja to raczej niewielu tutaj zrobiło. Nie potrzebuję jakichś wskaźników czy kresek, chociaż na początku się w to bawiłem krótko.