Wpis z mikrobloga

Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas jeszcze wyższą inflację.

Ale inflacja to nie jest nawet największy problem. Największym problemem są oczekiwania inflacyjne, które bardzo trudno zmienić. To one głównie nakręcają spiralę wzrostu cen.

Dopiero stanowcze działania mogą je zmienić. Co to znaczy?

Stanowczym działaniem byłoby podniesienie stóp do 6-10%. To z automatu generuje bezrobocie na poziomie 10-20% i recesję na kilka ładnych lat.

Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP. A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".

Mam nadzieję, że się mylę. Tymczasem każdego plusującego zawołam za rok i wtedy sprawdzimy ile się spełniło.

#ekonomia #bekazpisu #inflacja #finanse #nieruchomosci
e.....u - Wiecie co, zapłacimy za to, wszyscy. RPP nie podnosząc stóp zaprasza do nas...

źródło: comment_1623375226EREX2V7az0ViBEMhtUFdt3.jpg

Pobierz
  • 281
@kryptonim_putas:
ej, kolego, ale wiesz, że ci "profesorowie i doktorzy" nie mają tego samego zdania co teraz robić ze stopami?
Zobacz co mówi Gatnar i Hardt, a co Eryk "Number" Łon.

A teraz wisienka na torcie. Obczaj sobie papier naukowy Żyżyńskiego:
https://docplayer.pl/72381488-Jerzy-zyzynski-ekonomia-wybrane-zagadnienia.html

str. 179 - 197.
Załączam najsłodszy fragment, tzn. wykres w którym profesor wykazał, że przy stopie podatkowej =100% wpływy podatkowe rosną w nieskończoność.
virgola - @kryptonim_putas: 
ej, kolego, ale wiesz, że ci "profesorowie i doktorzy" ...

źródło: comment_1623391417wkUUpgVIUgl14o0tR3u3H4.jpg

Pobierz
Jak kiedyś skończą się rządy PiSu, polskie społeczeństwo będzie po prostu biedne


Świadczy o tym szereg publikacji Instytutu Danych z Dupy.

wszyscy którzy mieli chociaż trochę oleju w głowie mówili, że ich pomysły doprowadzą do inflacji.


np. takie 500+. Wprowadzili w 2016 i cyk od razu w 2021r. stal na światowych rynkach podrożała jakieś 160%. Pieprzeni nieudacznicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypominam, że jakieś 7lat temu wszyscy realnie
@Prusti: Chyba źle interpretujesz problem. To będzie sytuacja tragiczna w znaczeniu antycznym, tzn. nie będzie dobrego wyjścia. Zrozum, że po jednej stronie będzie wysoka inflacja i zubożenie społeczeństwa z tego powodu, a z drugiej podniesienie stóp i problemy ze spłacaniem kredytów.
Polecam przyjrzeć się temu, co się dzieje w Turcji. Erdogan nie pozwala na oficjalne podniesienie stóp, więc inflacja wynosi ok. 20%.

Poza tym na rynku bankowym pierwszy, który powie: "nie
@virgola: a w tych obawach o wzrost wiboru uwzgledniasz tez wzrost wartosci nieruchomosci? Za te 2 lata moze sie okazac, ze ktos kto dzis moze sobie pozwolic na kredyt i kupic mieszkanie, nie bedzie mial na to szans. Daze do tego, ze nie wiem co musialoby sie stac, zeby nagle wibor #!$%@? system kredytowy a tym samym rynek nieruchomosci do takiego stopnia.
Taka będzie zapłata za nieodpowiedzialne rządy PiSu i ich elity w RPP. A ci co teraz biorą kredyty pod korek i kupują mieszkania to przyszli uczestnicy "Sprawy dla Nosacza".

Mam nadzieję, że się mylę.


@elon_w_zbozu: Może nie to, że się mylisz, ale nie jest to cała historia. Banki centralne pracują ze sobą, a już na pewno z Bankiem Rozrachunków międzynarodowych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Rozrachunk%C3%B3w_Mi%C4%99dzynarodowych).
Nie jestem przekonany, czy w kwestii WIBORu czy celów
@Prusti: to jest powiązane. jeśli wibor wzrośnie i akcja kredytowa spadnie (do tego ludzie wrócą do lokat, bo ostatnio odpłynęli), to ceny spadną. Wydaje mi się, że ktoś, kto będzie miał w miarę dobrą pracę zawsze bedzie mógł wziąć kredyt i kupić mieszkanie. Chodzi raczej o tych, którzy są na granicy. Oni mogą nie udźwignąć podwyżki raty. Ratując się sprzedażą mieszkania sprowadzą ich ceny w dół.

Myślę, że istotny wzrost stóp
@oslet: bo „teraz” ludzie biorą kredyty na potęgę i pod korek. Jestem na takiej grupce na fb o kredytach i co tam sie dzieje to niepojęte. Ludzie na minimalnej przy zerowych oszczędnościach biorą po 300k (na wkład pożyczone) albo ustalają z szefem Januszem żeby przelewał przez 3 mies 2500 zamiast 2000 zł żeby mieć większa zdolność xd są tez gagatki zarabiające 3k i biorące 2 mieszkanie pod wynajem xD stopy delikatnie
@elon_w_zbozu: 6-10% prowadzi do upadłości państwa, obligacje wystrzelą, przychody spadną, banki prawdopodobnie upadną, spirala się nakręci.
Teraz mówimy o gównopaństwie jakim jest Polska, ale co jest najważniejsze USA ma ten sam wskaźnik, więc trzeba się bardziej tym martwić.