Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że jestem naprawdę zaskoczony, że na wykopie jest taki tag jak narkotykizawszespoko (dzisiaj go odkryłem) i że ma aż 3k obserwujących. Jeszcze bym rozumiał gdybyśmy mieli 2000 rok, wtedy nie było zbyt wielu rozrywek poza trzepakiem i grą w piłkę przed blokiem i rozumiałbym że coś takiego mogłoby być atrakcyjne, ale mamy rok, uwaga, 2021! 2021 rok i dla ludzi te wszystkie rozrywki, które mamy aktualnie są mniej atrakcyjnie niż wąchanie kleju.¯\_(ツ)_/¯ Lekki szok.
#narkotykizawszespoko
  • 43
  • Odpowiedz
@arahooo:

i dla ludzi te wszystkie rozrywki, które mamy aktualnie są mniej atrakcyjnie niż wąchanie kleju.


a skąd ześ taki wniosek wysnuł? Jedno nie przeczy drugiemu, narkotyki to taka sama rozrywka jak inne (no moze mniej zdrowa), chodzi mi o to, ze mozna korzystać z róznych rozrywek jednoczesnie
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Oczywiście, że nie jest to taka sama rozrywka jak inne, bo rujnuje zdrowie. Pewnie ktoś mi tu zaraz napisze "ale inne rozrywki też mogą". No mogą, ale nie tak często i nie w takim stopniu jak narkotyki.
  • Odpowiedz
Oczywiście, że nie jest to taka sama rozrywka jak inne, bo rujnuje zdrowie


@arahooo: zależy w jakiej kategorii to rozpatrujemy. Tak jak powiedziałem zgadzam się, że rujnuje zdrowie, natomiast pod względem "zabawowości" jest w sumie taka sama, albo i lepsza jak niektóre rozrywki (np. jazda na rolkach itp xD)
  • Odpowiedz
@duzeelobenc: To było uproszczenie i nie należy tego traktować dosłownie. Zresztą coś tam musiałem wpisać jako przykład i cokolwiek bym tam nie wpisał to i tak nie zmieni to wydźwięku.
  • Odpowiedz
@arahooo: to samo im tutaj mordo próbuję ciągle tłumaczyć, że nie muszą się odurzać klejami, heroiną, czy tam innymi dragami, a mogą sobie iść na świeże powietrze pooddychać, nie napadać na ludzi żeby okraść ich i kupić narkotyki, tylko porozmawiać, z kulturą, ale oni ciągle swoje, w kółko to samo, tylko ćpać i okradać staruszki, nic innego ich nie interesuje.
  • Odpowiedz
@Vigorowicz: No niekoniecznie technologia, ale rozrywek jest dużo więcej niż 20 lat temu. Są ogólnie większe możliwości. Czas można sobie lepiej zapełnić. Ludzie mają też lepszy dostęp do wiedzy co powinno ich teoretycznie uchronić przed narkotykami, bo znają długoterminowe skutki.
  • Odpowiedz
Czas można sobie lepiej zapełnić.

@arahooo: Próbujesz porównać przyjemność z brania narkotyków do przyjemności z innych aktywności. Natomiast nie da się tego niczym zastąpić, ponieważ jest to zupełnie inny rodzaj przyjemności. Poza tym każdy kto bierze zdaje sobię sprawę z negatywnych efektów.
  • Odpowiedz
Ludzie mają też lepszy dostęp do wiedzy co powinno ich teoretycznie uchronić przed narkotykami, bo znają długoterminowe skutki.

@arahooo: Tak samo jak znają długoterminowe skutki jedzenia słodyczy? Fastfoodów? Picia alkoholu? Palenia papierosów? Nie mycia się? Zbyt częstego używania detergentów? Palenia plastikiem w kominku? Picia gazowanych napoi?

Są różne rozrywki, ale to, że ktoś chce sobie zapalić jointa czy wciągnąć kreskę to raczej jego osobista sprawa. Sobie niszczy opinie, nie tobie.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Zdaje sobie sprawę, że to inny rodzaj przyjemności. Ale trudno już mi sobie wyobrazić, że ludzie są tak krótkowzroczni, że jak to piszesz "kto bierze zdaje sobię sprawę z negatywnych efektów." Nie wiem jak to tłumaczyć, brakiem intelektu takich ludzi?
  • Odpowiedz
Tak samo jak znają długoterminowe skutki jedzenia słodyczy? Fastfoodów? Picia alkoholu? Palenia papierosów? Nie mycia się? Zbyt częstego używania detergentów? Palenia plastikiem w kominku? Picia gazowanych napoi?


@lizakoo: Wiedziałem, że ten argument się pojawi prędzej czy póżniej. Większość tego co wymieniłeś nie jest nawet zbliżone do narkotyków jeżeli chodzi o wpływ na zdrowie. Poza tym w kominku plastkiem palą tylko debile, a chyba nie chcesz ludzi biorących narkotyki do nich przyrównywać.
  • Odpowiedz
ludzie są tak krótkowzroczni


@arahooo: Dlaczego zakładasz, że każdy, kto bierze narkotyki od razu skończy na ulicy/w psychiatryku/na terapii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) otóż odpowiadam: nie każdy. Tak jak nie każdy, kto pije alkohol od razu się od niego uzależni. Natomiast ci, którzy już ładują te narkotyki w siebie masowo bez umiaru mają to po prostu gdzieś, póki są młodzi to się bawią. Jest to w ich
  • Odpowiedz
Dlaczego zakładasz, że każdy, kto bierze narkotyki od razu skończy na ulicy/w psychiatryku/na terapii?


@PodniebnyMurzyn: W sumie to nie wiem. Może osobiste doświadczenia. Ja w 2006 roku straciłem dość dobrego znajomego, który się zaćpał. Takich bliskich szczegółów to nie znam, ale poszło to dość szybko. Wiem, że to tylko jeden przypadek, ale od czasu do czasu wracam do tego myślami.
  • Odpowiedz
@arahooo: Widziałem w sklepie filtry węglowe do jointów. Dzięki temu fizyczne skutki palenia papierosów = skutkom fizycznym palenia jointów. Pewnie chodzi ci głównie o zdrowie psychiczne. No nie wiem czym różni się alkoholik na głodzie od marihuanisty na głodzie. Oboje są #!$%@? na świat dopóki nie zaspokoją głodu albo nie przetrwają efektu odstawienia.
  • Odpowiedz