Wpis z mikrobloga

Za niedługo idę/jadę pracować w Czechach przez agencję pracy. I coś mi tu śmierdzi a najbardziej te dwie kwestie.

1. Firma nie wysyła hajsu na konto w walucie czeskiej w polskim banku tylko na konto w czeskim banku. A jak ktoś nie chce zakładać konta w czeskim banku to może podjechać do KB banku i wypłacą w gotówce.
2. W Czechcach nie ma obowiązku składania PITu

Już nie wspominam o #!$%@? grafiku pracy, bo jadę tam w miarę zarobić w miarę dużo i w jak najkrótszym czasie. Więcej niż dwa miesiące tam nie wytrzymam. I nie spodziewam się gruszek na wierzbie i jakiegokolwiek komfortu pracy.

#pracbaza #czechy
  • 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SPRAWDZANIE_IP: Babka mówiła o zarobkach rzędu 3400-4500 zł na rękę. Przy czym te 4500 można zarobić jak nie ma się wolnych i robi się weekendy po 12h a te weekendu najlepiej jak są robione popołudniami albo nocki
@janrouter: Odnośnie 1 to konto z polskim dowodem osobistym założysz w wielu czeskich bankach od ręki (będziesz jednak potrzebować czeski adres i czeski numer telefonu). Odnośnie 2 to prawda jeśli spełniasz pewne warunki. Główne warunki które pamiętam to nie przekraczasz chyba 1.6m koron dochodu i pracowałeś tylko u jednego pracodawcy (chyba jest jeszcze kilka warunków których nie pamiętam). Prawdopodobnie nie będziesz musiał składać czeskiego zeznania ale w polskim zeznaniu będziesz musiał
@at404: Mówiła coś o PIT-ZG, niby mam siostrę co mieszka w Czechach a ona ma chyba nawet w KB i jak przyszedł przelew do mnie z jej konta to widniał jej polski adres zameldowania. I było coś wspominane o fiobanku, że jest darmowy i mają wyebane na czeski adres.
@SPRAWDZANIE_IP: Wiem, jadę też do tych Czech na te CNC aby o zgrozo cokolwiek wpisać w rubryce doświadczenie zawodowe w CV
@janrouter: To załącznik do polskiego PITu właśnie. Jeżeli będziesz pracować na czeskiej umowie to zapłacisz podatek w czechach, jak wykażesz dochód w polsce to polska też Ci podatek naliczy ale będziesz sobie mógł odpisać to co zapłaciłeś w czechach. Możliwe, bardziej chodzi o adres do korespondencji. Zakładałem w EquaBanku i CSOB, było od ręki ale chcieli czeski adres do korespondencji.
@sberatel: A jak wygląda sprawa z tą wypłatą bez konta, że się idzie do tego oddziału KB banku i mówię siema, moja wypłata jest u was i dawajcie mi ją tutaj. I co tak z dowodem osobistym mi wypłacą czy są jakieś schodki?