Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@artur-tyminski: kupowałem zawsze szkło hartowane i za każdym razem po kilku miesiącach po upadku szkło pękało. Wtedy też myślałem, że gdyby nie szkło to to samo by czekało mój ekran. Ale zreflektowałem się w momencie gdy takie szkło się zrywa z telefonu - jest delikatne i pęka. Od tego momentu mam już 4 telefon bez szkła, każdy zaliczył już mniejsze czy większe upadki i nigdy ekran nie pękł. Rys też nie
@artur-tyminski: A dupa prawda (oczywiście według mnie)
Telefon co prawda rzadko mi spada, ale jak mi spadł z pół roku temu, to szkło było uchrupniete, ale ekran jak nowy.
Poza tym wszystkie rysy idą na szkło a nie ekran.

Wymiana szkła - 30-40 złotych max, wymiana ekranu - drożej
@artur-tyminski ja stosuję metodę pośrednią, przez pierwszy rok mam szkło i etui, bo by mi było szkoda jakby nowy tel się uszkodził. A potem mam jak nowy i ładny tel, bez etui i szkła, każdy jak widzi to myśli że mam nowy fon, bo inny ( ͡º ͜ʖ͡º)
No a jak się zbije po tym roku to będzie powód żeby kupić nowy ( ͡º ͜ʖ
@artur-tyminski Po pierwsze, oczywiście, że chroni przed rozbiciem, nigdy nie rozbiłem telefonu ze szkłem hartowanym, nawet jak mi spadał łącznie ponad 100 razy, mając bez szkła rozbiłem i to nie raz, po drugie, chroni też przed rysami
@mikigal: ani razu nie stłukł misie ekran ze szkłem, ale pare razy stlykl bez niego(ten same telefony, ale np nie nosiłem szkła, bo poprzednie mi się uszkodizlo i stiwedxilem, że ten tydzień bez szkła wytrzymam zanim zamówione przyjdzie, zamiast takim z pajęczyna chodzić)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artur-tyminski: ci co bronią szkła hartowanego nie mają pojęcia jak to działa. W momencie rozbicia szkła hartowanego, jego kawałki dosłownie wbijają się w diglitizer i ekran LCD/OLED uszkadzając go. Dużo lepszym rozwiązaniem jest już zwykła folia ochronna, która zwiększa napięcie powierzchniowe diglitizera, wzmacnia go aby nie pękło. Taka sama zasada jest stosowana w przednich szybach samochodów, aby usztywnić strukturę szkła. Ja od lat stosuję coś takiego jak FlexibleGlass od MK3. To
@zniszczarka: takie #!$%@?, wystarczy ziarnko piasku i się porysuje. Nie każdy dmucha i chucha na telefon. Lepiej założyć szkło za 2 złote i w razie czego wymienić, niż się pieścić z telefonem żeby się czasem nie poniszczył XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@artur-tyminski: ehh przypomniałeś mi.
Kiedyś na ip 5s nakleilem szklo z ali. Tego samego dnia kot zrzucił telefon i spadl na pape na płytki.
Szklo cale, ekran pod pekniety xdd

Myślałem że to szkiełko, wiec chciałem je ściągnąć. W trakcie okazało się że to był błąd i ekran do końca się rozwalił xd
@artur-tyminski: Szkło zapobiega tylko i wyłącznie powstawaniu rys na wyświetlaczu. Ma wyższą twardość, niż szkło mineralne jak Gorilla Glass i dlatego też bardzo łatwo pęka. Jeżeli szkło pękło, a wyświetlacz nie, to nie oznacza wcale, że go ochroniło, a zwyczajnie pękło bo ma wysoką twardość. Zresztą i tak siła uderzeniowa finalnie przechodzi przez każde szkło i rozprasza się na całym urządzeniu. To czy pęknie wam szkło właściwe, zależy w większości od