Wpis z mikrobloga

Takich wyprzedaży przed zamknięciem sklepu prawie nikt nie robi, bo każdy czekałby tylko na zamknięcie i kupował taniej


@FurTemporis: kupiłbyś taniej całodniowy albo dwudniowy chleb? Warzywa albo owoce które czuć, że zaraz będą nadawać się tylko do wyrzucenia? Jak czerniejące banany, mięknące pomidory.

Dużo sklepów wystawia produkty przed końcem terminu przydatności za 50% ceny. W Lidlu możesz rano kupić pieczywo ze wczoraj.
@fegwegw: nie potrafisz myśleć tylko powtarzasz ciągle te frazesy. Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. Jeżeli wyrzucasz coś na śmieci to skarżenie się, że ktoś to wyjął jest naprawdę dziwne. To hańba dla naszego gatunku, że ktokolwiek myśli w ten sposób. Takie upieranie się dla zasady. Nie bo nie, tak bo tak, tak bo ja tak mówię, bez żadnego pomyślunku. Ktoś ci tak kiedyś powiedział i teraz powtarzasz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pakulsky: ano, babola #!$%@?łem ogromnego. Wyszło jakbym nawalony pisał. Trudno, już nie mogę edytować, a jestem zbyt leniwy aby pisać jeszcze raz. :D
@Ark00 często jest tak, że warzywa i owoce, które już się nie nadają do sprzedania, bo są "brzydkie", lekko klepnięte albo obite, doskonale nadadzą się na soki lub przetwory i wyrzucanie ich to po prostu marnowanie żywności
@Darson666: no tak, ale nie każdy kupuje owoce po to by robić z nich przetwory, powiedziałbym nawet, że to mniejsza część, wyłączając oczywiście smoothie czy coś, bo to tylko wrzucasz do blendera.

Ale sugerowanie, że ludzie będą czekać na koniec dnia by kupić za pół ceny, za to nieświeże XD
@Ark00 część osób na pewno by czekało, niestety dalej wśród nas są osoby które liczą każdy grosz i robi im różnice czy za pomidory zapłacą dwa złote czy cztery.
Otóż nie, śmietnik i jego zawartość jest własnością sklepu aż do przyjechania śmieciarki


@bigpaws: i tu sie mylisz, sklep z chwilą wyrzucenia rzeczy do śmietnika, zbywa sie własności, nie jest już jego, ani to stan magazynowy, ani własność, jedyna własnością sklepu jest kontener, jeśli jednak nie jest on zakmnięty na łańcuch, klucz, a dostęp jest swobodny do niego, to nawet to że firma przyjeżdża i to zabiera, nie znaczy że jest