Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie raczej do #rozowepaski
Od jakichś 8 miesięcy mecze się z tradzikiem-nie wiem do konca co było przyczyną ale zaczęło się nagle z dnia na dzień i od tamtej pory nie umiem się z tego wygrzebać. Zmieniłam totalnie pielęgnację, włączyłam dwuetapowe oczyszczanie, krem z filtrem i dalej nic nie pomaga. Wcześniej wypryski były głównie na czole, brodzie, żuchwie, ale od jakiegoś czasu z czoła zniknęły zostając jedynie na dolnej części twarzy. Czytałam że może to być wina hormonów i teraz pytanie czy zapisywać się do dermatologa czy ginekologa? Czytałam że tabletki antykoncepcyjne mogłyby pomóc i jestem gotowa żeby je brać, nie boję się efektów ubocznych raczej. Nie wiem co zrobić bo wcześniej nie miałam większych problemów z cera. Mam 20 lat jakby to miało jakieś znaczenie. Co byście doradziły? :(
#pytanie #tradzik, #dermatolog #cera #pytaniedorozowychpaskow #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ca0210174cfe000abe8e4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: tabletki antykoncepcyjne same w sobie nie pomogą, one tylko mogą nieco zmniejszyć wydzielanie łoju, w którym to lubią się namnażać bakterie powodujące trądzik. Ale samo to Ci raczej trądziku nie wyeliminuje, potrzebujesz leków od dermatologa, żeby skutecznie pozbywać się bakterii, które ten trądzik powodują.