Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czy wy też macie wrażenie, że tak jakoś lotnictwo i aeronautyka wyjątkowo motywacyjnie działa na wyobraźnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Chodzi mi o to, że jakoś tak zauważyłem u siebie, że eksperymenty myślowe czy wyobrażanie sobie konstrukcji, wyglądu swojego statku powietrznego i jego działania wyjątkowo mocno pobudza zdolność wizualizowania sobie konceptu. ()

I przy tym można samemu "odlecieć", zrelaksować się i odprężyć umysłowo. (ʘʘ)

Choć może po części dostrzegam to u siebie dlatego, że sam od jakiegoś czasu zacząłem namiętnie oglądać "katastrofy w przestworzach", przeczytałem cz. 1 podręcznika pilota samolotowego i kilka książek o lotnictwie i znalazłem wspólny temat z pewną bliską mi osobą, która od młodości lata na szybowcach i od prawie dekady też na jednosilnikowcach.

No i odbyłem ileś tam zajęć i ćwiczeń z rysunku technicznego, mechaniki ogólnej, mechaniki płynów, CAD itp. ((oo)) ale nic specjalistycznego, raczej takie mieszczące się w ogólnych kierunkowych.

#lotnictwo #samoloty #samolotyboners #lotnictwoikosmonautyka #zainteresowania #psychologia #rozkminy
Pobierz wygolony_libek-97 - Czy wy też macie wrażenie, że tak jakoś lotnictwo i aeronautyka w...
źródło: comment_1623940355VnkgCwWeu0xq5le0t5mzkp.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chrzonszcz: choroba? Ponoć mam jakiegoś umiarkowanego aspergera ale to raczej wrodzona cecha. Chodzi mi o zwrócenie uwagi na ten aspekt ludzkiej wyobraźni i pobudzającego wpływu samego już marzenia o lataniu na nią.

I "wysondowaniu" czy inni również zainteresowani tematem mają podobne doświadczenia u siebie.