Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#elektryk
#zarowka
#mieszkanie
#prad

Nie mam konta, więc piszę z anonima.
Dlaczego nowa żarówka LED firmy PILA, kupiona za 15 zł, po włożeniu i zapaleniu światła, żeby sprawdzić czy się pali, od razu wybuchła i wybiła korki w całym mieszkaniu? Proszę niech ktoś napisze czemu tak się dzieje, bo jednak wydawać 15 zł na żarówkę, żeby ją zaraz wyrzucać nie ma sensu :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cb5f32c75928000a7298d9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
HałaśliwyNomad: tak sie dzieje poniewaz nie uwazales na lekcjach fizyki. Nie mozesz wsadzic zarowki nisko watowej, do czegos co np. produkuje 100w, bo taka zarowka pobierze 100w. Tak samo jak np. kupisz lampe biurkowa chinska, i ona sie zepsuje po 6 miesiacach, to nie dlatego ze jest slaba, tylko dlatego ze zignorowales naklejke o limicie 60w i wsadziles 100w., podczas gdy Chinczyk ja wlasnie zaprojektowal do 60w Tak samo tez to
witcher1234: Czekaj musze wyciągnąć szklaną kulę... OK już...

Otóż w lutym tego roku niejaki pan Wong Kar-Wai (家卫), pracujący w chińskiej fabryce żarówek za miskę ryżu, poczuł ogromne parcie i chcąc zdążyć do WC przylutował na szybko element w sterowniku żarówki, ale w pośpiechu zrobił zwarcie - popełnił błąd. Żarówka nie była sprawdzona w testach jakości, aby obniżyć jej cene. Tak ostatecznie żarówka trafiła do producentów, dystrybutorów, hurtowni i ostatecznie do