Wpis z mikrobloga

Siema świry, mam pytanko, zastanawiam sie nad kupnem 'smart' plafonu
https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-smart-led-ceiling-light

Widze, że jest w apce możliwość ustawienia harmonogramu świecenia. Zależy mi na tym, żeby w ciągu dnia ustawić światło jasne, takie jak jest w łazience normalnie, ale żeby w nocy n.p. 00:00 -06:00 światło było mocno przyciemnione.

Włączanie/wylączanie lampy ma być za pomocą włącznika prądu (nie pilot dedykowany) - i tutaj pytanko. Czy po wyłączeniu plafona za pomocą przełącznika, plafon będzie dalej pamietał ustawienia? Bo na logike, to po włączeniu prądu, chyba troche zajmie zanim pobierze 'aktualne' ustawienia z apki?

Ewentualnie znacie jakieś inne plafony, które macie i na 100% spełniały by moje wymagania (jasno w ciagu dnia, ciemno w nocy, przelaczanie za pomoca wall switcha)?

#xiaomi #xiaomilepsze #led #rgb #swiatlo #prad #elektronika #elektryka
  • 2
@colokolo: jak zrobisz harmonogram świecenia to nie powinno być z tym problemu. Aczkowilek to jest WIFI albo BT BLE wiec jak odetniesz jej zasilanie to zniknie z apki (zrobi sie offline) i troche zajmie zeby zaskoczyla, ale jak zrobsiz dobrze automatyzacje to powinno zaskoczyc - zczyta godzine i ustawi zadaną ilość światła przez Ciebie

Sprawdziłbym u siebie bo mam żarówki xiaomi po zigbee i blee do bramki ale obie wlączam dedykowanym