Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jak się czuje eko-lewica mając świadomość tego, że wszystkie ich strajki klimatyczne z bębenkami i tamburynami nie zmieniły niczego, podczas gdy to właśnie ten znienawidzony przez nich kapitalizm rozwiązał realny problem globalnego ocieplenia. Firmy w ramach wolnej konkurencji rozwinęły technologie energii odnawialnej do tego stopnia, że obecnie są one najtańszą formą pozyskiwania energii elektrycznej. W tej sytuacji redukcja emisji to już tylko kwestia czasu.

W czasie gdy zieloni zjadają sami siebie i bez końca debatują nad własnym "diversity", kapitaliści masowo stawiają wiatraki i panele słoneczne. Lewica dzieli skórę na niedźwiedziu. Nic jeszcze nie osiągając już się ze sobą sprzeczają, o to komu przypiszą zasługę ratowania klimatu, a kapitalizm po cichu rozwiązuje kolejny problem.

#bekazlewactwa #antykapitalizm
  • 28
@Koliat: Stworzyli problem, który był opłacalny. Teraz naprawiają problem, który też jest dla nich opłacalny. Tak jak z tymi napojami kilka lat temu, które miały w ch*j cukru. Teraz wszyscy nagle walczą z cukrem i w każdym napoju jest dużymi literami "bez cukru".
@jkarnic:

nie wiem czy wiesz, ale od początku UE, Zieloni i eko mówili o tym i po to były ograniczenia emisji co2, opłaty, dotacje czy akcyzy....

Ceny energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych spadały od kilkudziesięciu lat, zanim ktokolwiek o dotacjach, czy opłatach mówił. Rynek energii to ogromny biznes i badania nad zmniejszaniem kosztów produkcji to standard jeżeli chcesz kawałek tego tortu dla siebie.
https://cleantechnica.com/files/2014/09/price-of-solar-power-drop-graph.jpg?width=1200&enable=upscale
https://www.vertogen.eu/wp-content/uploads/2017/11/Wind-Power-Cost-per-Kwh.jpg

S&D czy Zieloni wierzą w kapitalizm,
źródło: comment_1624018112f3IbhtqAkkcJ0FyXRpoPXs.jpg
Widziałem jakie hasła na transparentach noszą aktywiści z Extinction Rebellion.


@Morken: z tego co wiem, to nie są oni powiązani konkretnie z żadną partią. Możesz być komuchem i także cię przyjmą. Możesz być libkiem, także nikt problemu nie robi.
Rynek energii to ogromny biznes i badania nad zmniejszaniem kosztów produkcji to standard jeżeli chcesz kawałek tego tortu dla siebie.


@Morken: i tak i nie. Jeśli by tak było, to inwestycje w fuzję byłyby gigantyczne, a nie są.
przez nich kapitalizm rozwiązał realny problem globalnego ocieplenia


@Morken: Foliarstwo tego nie zrozumie, ale takie są fakty. Wszystko jednoznacznie wskazuje, że aby jakiś kraj zaczął w ogóle myśleć o ochronie środowiska musi najpierw wejść na odpowiednio wysoki poziom rozwoju (10 lat temu definiowano go jako 5k PKB per capita). Wcześniej jeśli masz do wyboru wykarmić swoich ludzi i postawić im szpital, albo zniszczyć jakiś zagrożony wyginięciem gatunek czy wylewać ścieki do
@Prezydent-Camacho:

Uważasz problem globalnego ocieplenia za rozwiązany?

Problem jest już w zasadzie rozwiązany, choć oczywiście redukcja emisji zajmie jeszcze wiele lat i na efekty trzeba będzie poczekać.
W 2020 roku 90% mocy nowych elektrowni to OZE.

@amantadeusz:

Wszystko jednoznacznie wskazuje, że aby jakiś kraj zaczął w ogóle myśleć o ochronie środowiska musi najpierw wejść na odpowiednio wysoki poziom rozwoju (10 lat temu definiowano go jako 5k PKB per capita).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morken: to ciekawe co piszesz i bardzo bym chciała żeby rzeczywiście tak było ale z tego co pamiętam jeszcze 3 lata temu nie wróżono ziemi fajnej przyszłości a szansę na zmieszczenie się w planach naprawy były słabiutkie i następne lata pokazały że dalej nie ograniczamy emisji gazów cieplarnianych w wystarczającym stopniu. Jakieś badania na ten temat nowe wyszły czy tak z dupy twierdzisz że właściwie problem będzie rozwiązany? Bo jak będzie
zabrać w podatkach żeby móc zainwestować w naukę


@mat888: No nie do końca.

VW przeznaczył na stworzenie uniwersalnej platformy EV jakieś 8-9mld €. do 2025 mają przeznaczyć 90 mld na R&D.
ITER kosztuje 65 mld...
Foliarstwo tego nie zrozumie, ale takie są fakty. Wszystko jednoznacznie wskazuje, że aby jakiś kraj zaczął w ogóle myśleć o ochronie środowiska musi najpierw wejść na odpowiednio wysoki poziom rozwoju (10 lat temu definiowano go jako 5k PKB per capita). Wcześniej jeśli masz do wyboru wykarmić swoich ludzi i postawić im szpital, albo zniszczyć jakiś zagrożony wyginięciem gatunek czy wylewać ścieki do oceanu to wybór jest oczywisty.


@amantadeusz: masz na to
@bluberr: Najwidoczniej 3 lata temu badacze których opracowania czytałaś nie spodziewali się tak gwałtownego spadku cen produkcji OZE, a szczególnie PV. I to wszystko jeszcze bez perowskitów, które są na horyzoncie.
Biznes już podjął jednoznaczną decyzję i odwrócił się od finansowania elektrowni konwencjonalnych. Po prostu to się już nie opłaca. Politycy są powolniejsi w ogarnianiu świata, więc może jeszcze jakieś nowe państwowe konwencjonalne bloki będą miejscami budowane, ale to też już
źródło: comment_1624028131PFqNUDy3p6H4UP7n6QajUt.jpg
@Morken: Nieeee!
Dopiero komunizm rozwiąże problem kwiii! Jak będą inni zapieprzac a nie ja to ja nie produkuje co2!
A dekretem partyjnego kacyka którym zostanę każe firmom być eko i wszyscy mnie posłuchają! Tak będzie rozumiesz!