Wpis z mikrobloga

Są kobiety, które naprawdę mają takie problemy? Ja naprawdę się super czuję jak o siebie dbam i podobam się sobie i innym, ale oczywiście lewactwo powie, że to ograniczanie wolności i patriarchat. Nie zawsze, ale często feministki wymyślają takie bzdury żeby wytłumaczyć swoje lenistwo, bo nawet im się nie chce minuty poświęcić na ogólnie pach pod prysznicem. Każdy niech robi ze swoim ciałem co chce, wolny wybór itp., ale jak się malujesz czy ćwiczysz na siłowni to nie jesteś naprawdę wolna XDDD
#bekazlewactwa #logikarozowychpaskow #rozowepaski
Pobierz truskafa - Są kobiety, które naprawdę mają takie problemy? Ja naprawdę się super czuj...
źródło: comment_1624027241AtVxIMpegG1mCT0BSr8PfC.jpg
  • 30
No właśnie, więc dlaczego by nie pozbyć się ograniczeń, których pozbyć się można?


@zewimen: ale nie idziesz do więzienia za niepomalowanie się. Takich ograniczeń po prostu nie ma.

Albo masz #!$%@? co pomyśli społeczeństwo, albo nie masz i się dostosowujesz. I tak to zawsze będzie działać, bo nigdy nie będzie tak, że się milion osób będzie dostosowywało do jednej, której nie odpowiada jak sobie cała reszta zorganizowała życie.
@zewimen: Jak chcesz to się pozbywaj, ale korzyści z dobrego wyglądu są na tyle duże, że ludzie inteligentni starają się wyglądać jak najlepiej. Nikt nikomu nie zabrania o niego nie dbać i się zapuścić, oczywiście wtedy ludzie będą dla ciebie mniej przychylni, ale to nie wina żadnego patriarchatu tylko zwykłej ewolucji.
Ja np. bardzo bym chciał przyjść na randkę w obsikanych spodniach, rozpadających się butach, tłustych włosach i wypryskach na twarzy
@lab_rat: No przecież właśnie o tym jest mowa na obrazku. A ona pisze, że według lewactwa jak się maluje to nie jest wolna.
@Cesarz_Nieruhato: No pozbyłam się, nie maluję się bo nie lubię i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nie wiem, po co mi tłumaczysz oczywiste rzeczy, skoro mój pierwszy komentarz dotyczył niezrozumienia (albo przeinaczenia) przez autorkę wpisu tego co wrzuciła.
Każdy niech robi ze swoim ciałem co chce, wolny wybór itp., ale jak się malujesz czy ćwiczysz na siłowni to nie jesteś naprawdę wolna XDDD


@truskafa: A w samym poście z insta co dodajesz jest napisane "Oczywiście, że masz prawo się malować, depilować, przedłużać włosy, stosować botoks, zakładać tipsy i dbać o swoje ciało tak, jak Ci się podoba."

Także najpierw polecam czytać w ogóle to co wstawiasz, a nie dawać
Ludzie, przestańcie się czepiać, że nie umiem czytać. Może i autorce chodziło o to, że każdy ma wybór i może dbać o siebie lub nie. Ale z postu i opisu wynika jakbyśmy były przymuszone do tego ze względu na patriarchat. A tak naprawdę dbanie o siebie powinno być czymś normalnym w przypadku obu płci i okej- jak ktoś nie chce tego robić to jego sprawa i nikt go nie powinien do tego
Dodatkowo te inteligentne panie z tego ruchu nie przyjmują żadnych naukowych dowodów czy dotyczących ewolucji, od razu piszą, że to nie strona na takie "wywody". Także ich opinie bazują wyłącznie na emocjach i ich własnych przekonaniach, bez żadnego podparcia naukowego.
@truskafa: żeby było śmieszniej to wszystko o czym jest napisane w tym poście od wielu lat jest pochodną układania sobie życia wg wzorców branych od kobiet z instagrama i innych social mediów, a nie żaden patriarchat, ale to strona dziewuchy-dziewuchom, a nie dziewuchy-dziewuchom-zgotowały-ten-los ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zewimen: To się nazywa osadzone zewnętrznie poczucie własnej wartości i to się leczy. Niezależne jest to czy jesteś kobietą, która maluje się aby wpasować w normy, czy facetem który bierze kredyt za drogi jak na własne możliwości, by kupić dobre auto.
@pietrek3121: Nie wiem, czy się leczy czy nie, ale chodziło mi o to, że we wpisie ona sugeruje, że według lewactwa dbanie o siebie to ograniczanie wolności. Bo ona przecież super się czuje jak sobie zrobi makijaż a przebrzydłe feministki wmawiają jej, że nie powinna. Niczego takiego na obrazku nie było. Teraz oczywiście okazuje się, że wcale nie to miała na myśli