Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Mam wadę wzroku od dziecka, krótkowzroczność i astygmatyzm. Ostatnio wyrobiłem nowe okulary, bo pogorszył mi się wzrok. Parametry około -5,50 dioptrii i cylindry -1,00 na każde oko z grubsza dla przybliżenia jak dużą mam wadę. Noszę je już tydzień czasu, widzę wyraźnie, ale nie do końca dobrze. Zauważyłem, szczególnie patrząc na kontrastujące rzeczy, że widzę trochę jakby z poświatą, dokładnie tak, jak na załączonym obrazku. Jak ciut przymrużę oczy, to znika ta poświata. W nowych okularach nie bolą mnie oczy, ani głowa, oprawki są większe. Poprzednie okulary były słabsze (około -4,75 dioptrii i -0,50 cylindry każde oko mniej więcej) i nie pamiętam, żebym tak widział, kiedy kilka lat temu zaczynałem je nosić. Ogólnie, to mi się nie rzuca w oczy dopóki nie spojrzę na coś kontrastującego ze sobą, jak właśnie jasne napisy na czarnym tle czy księżyc na niebie.

Miał ktoś z was taką sytuację po zmianie okularów? Zakładając je pierwszy raz nie zauważyłem tego od razu. Po weekendzie idę do optyka dopytać się w czym jest problem. Ale jestem ciekawy czy ktoś z was też tak miał.

#okulary #wzrok #optyka #okulista #zdrowie #pytanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cf6927aee6da000a9a6f19
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz
źródło: comment_1624206288oCef07nZgozHfG5F6v5FXe.jpg
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tak widziałam gdy nosiłam okulary bez cylindra, mając go. A byłeś u optyka, czy u okulisty? Po zmianie okularów, oczy muszą się przyzwyczaić, w nowych szkłach masz sporo większy cylinder. Jeśli Ci to nie przejdzie przez jeszcze jakieś 2 tyg, to wybrałabym się do okulisty, bo nie jest to normalne.