Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borsuk321: kiepska oferta, przepłacisz... Teść dostał cenę na instalację w okolicach 35tys., ale, że szwagier też się zdecydował i wzięli dwie to cena spadła do 27tys. za zestaw :) Oszczędzili łącznie 16k PLN...
@wrocilem_bo: no nie mam takiej opcji, biorę tylko dla siebie
inne oferty jakie miałem były droższe, droższy falownik, ale wołali jedni 40k inni 43, już nie mówię o columbusach, tylko o mniejszych firmach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@borsuk321: za mały falownik na 10kwp paneli.
ja mam przy tej mocy paneli falownik growatt też 10 i mniejszego bym absolutnie nie chciał.
przy pełnym słońcu ten już się robi bardzo gorący.
poza tym on ci będzie obcinał moc gdzieś w okolicy 7- 8 kw chwilowej produkcji, a nawet przy tych upałach panele 10kw dają 8,5kw, a jak jest chłodniej a słonecznie to i ponad 10kw potrafią dawać.

Powtarzam- nie daj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borsuk321: nie wiem z której części pomorskiego jesteś, ja jestem na granicy pom i kuj-pom i mi robili tacy na prawdę lokalsi z miejscowości Łasin. nazywali się solar spec.
oni robią praktycznie tylko na falownikach growatt i panelach longi ( chyba lepsze od tych z Twojej propozycji bo o tamtych nawet nie słyszałem a czytałem różne opracowania przed zakupem).
Cenowo musiałbyś dzwonić i się pytać, ale myślę że wychodziłoby podobnie jak
@nunu85: moc falownika jest niższa ze względu na ułożenie dachu, jeszcze dodam że dach ma 45 stopni, więc niekorzystne nachylenie, i panele by były po połowie rozdzielone na wschodniej stronie i zachodniej, także wszystkie panele by nie pracowały jednocześnie, tylko przez krótki czas w ciągu doby, pod mało korzystnym kątem.
Z tego powodu zakładam że 7kw starczy.

Tak swoją drogą, uzysk liczę że jest 80% (i kolejne 80% straty na rozliczenie