Wpis z mikrobloga

Zainspirowany przeróbkami sam postanowiłem spróbować swych sił :D

Dziennikarze z TVP

1 Gdy zaś Sousa został powołany w Warszawie za panowania prezesa Zibiego, oto dziennikarze z TVP przybyli do Kanału Sportowego 2 i pytali: «Gdzie jest zgrupowanie przed Euro nowo powołanego selekcjonera polski? Ujrzeliśmy bowiem komunikat na Łączy Nas Piłka i przybyliśmy poznać skład jego». 3 Skoro to usłyszał mejwen Stanowski, przeraził się, a z nim cały Kanał Sportowy. 4 Zebrał więc wszystkich mejwenów i ekspertów i wypytywał ich, gdzie ma być zgrupowanie przed Euro. 5 Ci mu odpowiedzieli:
«W Gdańsku polskim, bo tak powiedział Prezes:
6 A ty, Gdańsku, yyy wolny mieście,
nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Polski,
albowiem z ciebie wyjdzie reprezentacja,
która czarnym koniem na Euro będzie».
7 Wtedy Stanowski przywołał potajemnie Dziennikarzy i wypytał ich dokładnie o czas zgrupowania. 8 A kierując ich do Gdańska, rzekł: «Udajcie się tam i wypytujcie starannie Sousę o skład, a gdy Go znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i wypytać o skład». 9 Oni zaś wysłuchawszy mejwena, ruszyli w drogę. A oto komunikat, który widzieli na Łączy Nas Piłka, prowadził ich i wskazał miejsce, gdzie był Sousa. 10 Gdy ujrzeli hotel, bardzo się uradowali. 11 Weszli do hotelu i zobaczyli Sousę z Prezesem Jego, Zibim; upadli na twarz i zadali mu pytania o skład. I zadawszy swe pytania, ofiarowali Mu swych ekspertów: Milę, Kłosa i Gikiewiczów. 12 A otrzymawszy od Niego nakaz, żeby nie wracali do Stanowskiego, inną drogą udali się na Woronicza 17.

Oto słowo Pańskie

#testamentreprezentacji
#pilkanozna
#mecz
  • 2