Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, moja mama dzisiaj zachęcona obietnicami i wychwalaniem solarow pana handlowca z firmy EDISON ENERGIA podpisała umowę na instalacje 3.5kwp
Falownik - foxess 4k
Panele jinko solar 40w 8szt.
Kable 5x6mm2 - tu nie wiem czy to ma jakies znaczenie,
System mocowania keno. Żadnych wiecej informacji pan handlowiec nie podał a te podał też pewnie dlatego, ze już kiedyś mame wyczulilem, żeby pytala o jakies techniczne rzeczy. No i zaproponowana cena to 20k

Możecie powiedzieć czy ta oferta jest bardzo zła? Umowa podpisana dzisiaj to może, jeszcze można odstąpić od niej. Sam nie wiem. Z góry dzieki za jakąkolwiek pomoc
#fotowoltaika
  • 18
  • Odpowiedz
@kampl: Na edisona to i tak tanio, niedawno w tej cenie widziałem od nich oferty po 2,2kW i 1 fazowe inwertery. Ogólnie Edison na pewno nie cieszy się dobrymi opiniami, a podykonawców mają różniastych. Taką instalację oczywiście da się taniej znacznie zrobić. Zawsze możesz dać znać skąd jesteś to jakiś miras ci kontroferte podesle, jesli jeszcze z Edisona mozna zrezygnowac i o ile Twoja mama chce z nich zrezygnowac.
  • Odpowiedz
@magawek: jakby dostala lepsza oferte to pewnie tak tylko nie wiem ile jeszcze ma czasu na odstapienie od umowy. Miejscowość to Chmieleń województwo dolnośląskie. Bardzo bym prosił o jakąś ofertę bo klamka chyba zapadła, ale może uda się zrobić to taniej lub lepiej.
  • Odpowiedz
@kampl: To przeczytaj umowę i tam będziesz miał warunki wypowiedzenia i zerwania umowy, np. w przypadku niewpłacenia należności. Jeśli umowa jest zawierana poza biurem to zwykle jest 14 dni na odstąpienie.
  • Odpowiedz
@kampl: "Fajna" firma... Widzę, że są nastawieni na takie przypadki i stąd ten zapis. Trzeba się zorientować czy taki zapis jest w ogóle legalny jeżeli chodzi o umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa. Przecież na dobrą sprawę to każda nieuczciwa firma mogłaby taką formułkę pisać i trzepaliby kasę aż miło.
  • Odpowiedz
@endrju_pl: no niestety. Co gorsza to handlowiec nic o tym nie wspomniał, a zależało mu tylko na tym żeby jak najszybciej podpisać umowę. Kurde no nic chyba nie wywalcze w takim razie, wielka szkoda...
  • Odpowiedz
@kampl: Skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta. 1300 zł nie majątek, ale na ulicy ciężko znaleźć. Jeżeli znalazłbyś firmę za normalną stawkę to może nawet opłacać się zerwać umowę z tymi. Próbuj, na próbowaniu nic nie stracisz.
  • Odpowiedz
@kampl: Nawet jak zapłacisz te 1300 i zmienisz firmę na tańszą to będziesz do przodu. Masz 5k za 1 kWp. Normalna cena to ok. 4k za 1kWp. Więc na 3.5kWp jesteś 3.5k PLN do przodu - 1.3k PLN = 2k w kieszeni. Ten zapis jest po to, aby mogli odrazu przystapić do pracy, a nie czekać 14 dni na to czy się nie rozmyślisz. Nie wiem czy jest legalny, ale spotykany
  • Odpowiedz