Wpis z mikrobloga

@luk04330 mam znajomych co odwalili z kotem taką lipę, że szok. Wzięli wiejskiego kota, ogólnie narzekali na niego np, że ma biegunki (karmiąc go mięsem z zupy i whiskasem), baba zaszła w ciążę to go oddali, no oczywiście, bo jak to kot przy dziecku! Dziecko skończyło może z 3 lata, to kupili mu kotka, w dodatku z pseudohodowli na wiosce, gdzie sami skarżyli się, że widzieli, że zwierzęta tam są źle traktowane,
@fuechsinn: Ja już nei mam siły na to wszystko. Znajoma mi powiadała jak jest z psami w Szwajcarii. Nie dość, że to kosztowne zabawa, bo są podatki, to jeszcze trzeba mieć kurs i zdać egzamin. Ponadto jesteś non stop obserwowana przez sąsiadów i jak tylko pies coś marudzi to zaraz jest informacja do służb i kontrola. Są bardzo restrykcyjne przepisy co do utrzymania psa, np ile godzin może sam siedzieć itp
@fuechsinn: Ja mam kicię która w schronisku była karmiona tanio i była lekko schorowana. Ja zaczęłam jej kupować droższe karmy i lepsze jakościowo (czasami zdarzy się whiskas gdy czekam na kuriera), ale jej zdrowie się poprawiło dzięki dobrej karmie + weterynarz był zdziwiony, że taki stary kot ma takie dobre badania krwi ;)
Więc, źle patrze na ludzi, który kupują najtańsze gówno w sklepie, a potem się dziwią, że kot ma
@GodALLU: zawsze jak słyszę takie teksty to mnie to rozpierała xD nie. Ta para myślała, że piesek jest tylko słodki i nie jest obowiązkiem. #!$%@?ło im obowiązków i się okazało, że jednak piesek słodki, ale życie bez pieska jeszcze słodsze... nigdy nie zrozumiem takich ludzi. Ja się 5 lat zbieram na zakup kota bo to obowiązek, a ja nie miałabym go z kim zostawiać jak wyjeżdżam. A banda bezmózgów kupuje od
@luk04330 no u nas niestety dalej traktuje się zwierzęta w większości jak zabawki, które mają zająć się sobą same, żreć każde gówno, które się rzuci i można w każdej chwili się pozbyć problemu.

@Neko-chan51 no, ale widzisz że twój kot ma biegunkę, to co robisz, zmieniasz mu dietę, nieee po co, lepiej #!$%@?ć na niego, bo bezczelnie śmie mieć sraczkę xD
A jeszcze próbujesz coś podpowiedzieć, że może spróbować karmy takiej a