Wpis z mikrobloga

@zmasowanyatak:

Na #!$%@? psa na zakupy w ogóle zabierać?


Jest wiele powodów jak np. socjalizacja psa, albo jak nie masz z kim zostawić. Ja np. staram się swojego psa zabierać wszędzie jak mi nie będzie zbytnio przeszkadzał. Byłem z nim w wielu zatłoczonych miejscach jak galeria czy rynek, żeby go przyzwyczajać do ludzi i różnych dziwnych zreczy czy miejsc. Do elektromarketu bym chętnie wziął. Super, że jest taka opcja.
@zmasowanyatak: Ej ziom byłem na urlopie ostatnio i #!$%@?ł mi się telefon, musiałem właśnie jechać do media expert bo tam mieli promocje na model jaki chciałem kupić, spałem w namiocie a miałem 2 psy, więc musiałem je wziąć, przywiązałem w cieniu przed sklepem bo był upał, więc gówno prawda to co piszesz
socjalizować można w parku, na mieście, w pociągu, a najlepiej na wybiegu dla psów.


@zmasowanyatak: socjalizowac trzeba wszedzie i jak najwiecej bo psa moze triggerowac kazdy, nawet najglupszy, bodziec na ktory ty jako czlowiek nawet nie zwrocisz uwagi. A w parku dla psow to sie psa nie socjalizuje i w ogole nalezy unikac takich miejsc, zwlaszcza ze szczeniakiem i niewytresowanym psem.
Co to znaczy "nie ma z kim zostawić"? Do sklepu na trzy dni idziesz?


@zmasowanyatak: są różne sytuacje i nie każdy ma też elektromarket przy domu. Behawioryści radzą, żeby psa zabierać ze sobą jak tylko ma się taką okazję.

a najlepiej na wybiegu dla psów.


Nie masz pojęcia o psach jak widzę bo nie wiesz nic o procesie socjalizacji. W socjalizacji chodzi o to przede wszystkim, żeby pies obył się z
Miałem na myśli to, że są dużo lepsze miejsca do socjalizowania psa niż markety i centra handlowe


@zmasowanyatak: ale socjalizacja to nie jest proces ktory wykonujesz w jednym miejscu, bo pies sobie moze nie ugolnic wzorcow zachowania z parku na np. centrum miasta, jarmark, plaze, centrum handlowe i autobus. To są diametralnie różne miejsca, zwłaszcza z perspektywy psa dla którego wycieczka do centrum handlowego w porównaniu ze spacerem po lesie to
Napisałem wyżej, wiem na czym polega i czym jest socjalizacja


@zmasowanyatak: problem w tym że nie wiesz skoro dla ciebie socjalizacja to zaznajomienie psa z ludzmi i z psami. To tak jakbym powiedział że jazda samochodem to wciskanie p-edału gazu i hamulca na zmiane. Wiesz w ogole jaki jest cel socjalizacji?
@Tranzystor_IGBT: o cię #!$%@? xD dobra, ja odpadam bo zaraz się dowiem, że mój pies cierpi bo biega po wybiegu.
Socjalizacja psa to przyzwyczajanie zwierzaka do codziennego otoczenia, jak sam wyżej wspomniałeś. Otóż niewytresowane psy są elementem otoczenia kolego. Dodatkowo przez różne rozpraszacze trening jest lepszy bo w przyszłości nie będzie idealnych warunków na słuchanie komend.