Wpis z mikrobloga

@Jonn: Musisz opisać co zabierasz, wtedy łatwo będzie wskazać poszczególne elementy, z których można zrezygnować. Całościowe określenie wagi szpeju jest bardzo mylące, bo niektórzy zabierają tylko totalnie niezbędne minimum, a niektórzy wożą stoliki składane na rowerach ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afrati: właśnie zrobiłem próbę pakowania i zmieściłem się do 4 sakw (dwie duże i dwie małe). Tylko namiot na wierzchu (to też najcięższa rzecz, bo 2,5 kg). Niestety muszę targać laptop (1,2 kg), bo jestem na swoim i muszę mieć dostęp do narzędzi pracy w razie czego. Śpiwór puchowy, dość lekki, ale zajął połowę dużej sakwy. Materac musi być, bo na karimacie spać nie potrafię. Power bank (0,26 kg), polar, kurtka
@Jonn: Rozważałeś zmianę namiotu na zestaw hamak + tarp? Lekki hamak z zawieszeniem to 300g, tarp 500g i masz nagle 800-850g za schronienie zamiast 2500g. Jeśli nie lubisz komarów, to moskitiera to ok 180g. Do tego zmieniasz samopompę na podpinkę (letnia - ok 500g) i znów urywasz kolejne gramy. W warunkach Europejskich zawsze znajdziesz miejsca do rozwieszenia się, a w hamaku znacznie wygodniej się wyspać, niż w namiocie. No i poszczególne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sargento: nie pomogę, bo kolega nie dość, że z namiotem, to jeszcze z laptopem. Nie moja działka, ale tak ogólnie odpowiadając to myślę że poniżej 5kg.