Wpis z mikrobloga

Mirki, co może być przyczyną takiej produkcji lodu na tylnej ściance lodówki?
Lodówka nowa, chodzi 2 tygodnie, model w zabudowie meblowej. Temperatura ustawiona na najwyższą (w środku jest najcieplej jak się dało). Nic nie dotyka do ścianek, w środku zaledwie kilka produktów.
Lodu ciagle przybywa, obecnie wydać aż kryształki.
Lód pojawia się jedynie w lewej górnej części.
Dzwoniłem do meblarza, twierdzi za zawiasy itd. powinny być spasowane dobrze, szczególnie ze są z lewej strony (ewentualnie złe wyregulowane fronty mogłyby się pojawić od strony otwierania lodówki, nie zawiasów).

Reklamacja do producenta zgłoszona wczoraj, dostałem nr zgłoszenia i dane firmy, która ma to obsłużyć. Niestety nikt się ze mną nie skontaktował, a dodzwonić się nie sposób (nikt nie odbiera), próbuje od wczoraj.

#agd #lodowka #kiciochpyta #technologia
tegie - Mirki, co może być przyczyną takiej produkcji lodu na tylnej ściance lodówki?...

źródło: comment_1624534314DR3TRSy8QYTzu4mLPCEjsQ.jpg

Pobierz
  • 28
@tegie: weź pasek papieru i w różnych miejscach przytrzaskuj go drzwiami, a potem próbuj wyciągnąć. Jeśli uszczelka drzwi dolega, to będzie papier trzymać, powinieneś wyraźnie wyczuć różnicę z papierem przytrzaśniętym jedynie drzwiami zabudowy.

Lodówka jest nofrost, tak? Sprawdź jeszcze na wszelki wypadek, czy kanalik odprowadzający wodę (na tylnej ściance powinna być taka rynienka) jest drożny i czy nie stoi w nim woda.
@Jarek_P: Kanaliki są drożne, woda się nie zbiera. Po prostu zamarza na tyle i nie odmarza. Zakładam, ze gdyby był problem z kanalikami, to miałbym wodę na dnie.

Z papierem spróbuje.

@hpiotrekh sorki, jednak się da. Poruszałem nią trochę, poodciagałem. Nie chce na razie obracać, żeby jej nie uszkodzić.
@tegie: Po pierwsze upewnij sie, że masz lodówkę no frost. Może się to wydawać oczywiste, ale takie nie być. Ja kupując lodówkę do zabudowy musiałem wziąć model z no frost tylko w zamrażarce, bo nie było innego w rozmiarze który mnie interesował.
@Weretek: No ale nawet brak no frost nie powinien powodować, że w 2 tygodnie będę miał śnieg w lodowce. Nigdy nie miałem lodówki no frost i nigdy tez nie miałem problemu z oszronionymi tyłem… a na pewno nie w taki stopniu
@tegie: To jeszcze kwestia, czy pod lodówką w meblach masz zamontowaną kratkę wentylacyjną? No i czy sama zabudowa jest wykonana zgodnie z wytycznymi (miejsce na swobodny przepływ powietrza za lodówką).
@tegie: tak, na dole mam kratkę. Lodówka powinna wejść we wnękę 60cm i tak jest. Druga sprawa, ze lód zbiera się tylko w lewym górnym rogu, wiec jakaś nieszczelność na tej wysokości by bardziej do mnie przemawiała
Druga sprawa, ze lód zbiera się tylko w lewym górnym rogu, wiec jakaś nieszczelność na tej wysokości by bardziej do mnie przemawiała


@tegie: jeśli to jest nofrost, to nieszczelność może być gdziekolwiek, a wewnętrzny obieg powietrza powoduje, że szron się wyszrania na drugim końcu lodówki.