Wpis z mikrobloga

Siema ;) male #chwalesie nozem ktory dla siebie wykulem. Jest to dziwer ktory skuwalem z 2 rodzajów stali, dzieki temu uzyskałem takie "wzorki" na glowni ;) pierwszy w życiu nóż który zrobiłem z garda (ten mosiężny ogranicznik zeby reka nie uciekla na krawędź tnącą ;) . Bardzo duzo zabawy z tym miałem ale jeszcze wiecej radosci ;) teraz uszyć pochewke skórzaną i mozna isc kroić nim kiełbe na grila xd

W komentarzu wrzuce troszkę fotek z procesu tworzenia ;)

#knifeboners #kowalstwoartystyczne #hobby #noze #zrobtosam #knifemaking

#justcraftedgoods - autorski
smieszqje - Siema ;) male #chwalesie nozem ktory dla siebie wykulem. Jest to dziwer k...

źródło: comment_16247840051rYhZ91mhnlimCpRv9BqNW.jpg

Pobierz
  • 17
@sinuh właściwie określenie stał damasceńska jest niepoprawne, to trochę czepianie się nomenklatury ale postaram się wytłumaczyć ;) stal damasceńska to okreslenie historyczne - polecam wiki. Jest to stal której się już nie produkuje - określa coś co kiedyś było i już nie powstanie kolejne nowe. To co zrobiłem to dziwer po polsku albo damast jako spolszczona wersja damascus steel po angielsku czyli pakietu zgrzanego z różnych gatunków stali co pozwala na uzyskanie
@smieszqje wiem że stali damasceńskiej się nie produkuje od setek lat. Chodziło mi o to, że dziwer, damast skuwany i stal damasceńska to w zasadzie synonimy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smieszqje: jeszcze można spotkać się z określeniem "bułat" - też znaczy stal skuwaną z różnych gatunków (oraz krótką szablę wykonaną z takiego materiału). Ale dość nomenklatury - gdzie reszta zdjęć? :)