Wpis z mikrobloga

W nadmorskiej miejscowości kupiłem dzisiaj koc i poprosiłem o paragon. Babka najpierw dała mi jakiś inny na kwotę 23zl. Po zwroceniu uwagi, nabiła na kasę raz jeszcze i dala mi taki oto kwitek, na ktorym podatek wynosi 0zl, natomiast cena juz się zgadza. Czy babka właśnie zrobila wała czy tak na legalu mażna nabijać bez vat? Dodam ze płatność tylko gotówką a hala sprzedaży to tak ze 250m2. Dajcie znać czy wracać do niej i kręcic aferę czy wszystko jest na legalu? Dzięki.
boss007 - W nadmorskiej miejscowości kupiłem dzisiaj koc i poprosiłem o paragon. Babk...

źródło: comment_1624791152arJTqQAGQQdnRq51GvYqmF.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@boss007: Podatek VAT może być 0%, ale paragon nie może być niefiskalny.
Proponuję wysłąć krótkiego emaila do lokalnego US. Nie chodzi o to, że nie zapłaciła podatku (chociaż to też), ale o to, że inni uczciwie płacą cały VAT i dochodowy i to po prostu skurczysyństwo.
Z tych podatków finansowane są (inna sprawa jaka jest tego jakość) drogi, szpitale, wojsko, edukacja, emerytury.
Zgłaszaj i się nie przejmuj.
  • Odpowiedz
  • 4
@exploti Jesteś pewien? Paragon może być niefiskalny bo kasa nie jest jeszcze zafiskalizowana.
Procesu fiskalizacji należy dokonać w momencie przekroczenia pewnego poziomu obrotu w sprzedaży.
  • Odpowiedz
  • 1
@boss007 W myśl obowiązujących przepisów podatnik rozpoczynający sprzedaż na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych, jak i kontynuujący taką działalność, może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej do dnia przekroczenia ustawowo określonego limitu obrotów w wysokości 20.000 zł.

W przypadku osób kontynuujących sprzedaż na rzecz osób prywatnych, zwolnienie z obowiązku stosowania kasy rejestrującej przysługuje, jeżeli kwota obrotu realizowanego na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych
  • Odpowiedz
@exploti:
".

..jak ma już kasę to nie można używać jej niezafiskalizowanej."


Może używać kasy niezafiskalizowanej do dnia wystąpienia obowiązku ewidencjonowania obrotu oraz kwot podatku należnego za pomocą kasy fiskalnej (czyli jak pisałem wcześniej do momentu przekroczenia ustawowo określonego limitu obrotów w wysokości 20.000 zł).

"Wtedy na życzenie wystawia się rachunek albo FV, a nie paragon niefiskalny."


Podmiot prowadzący działalność gospodarczą będący zwolniony z VAT (podmiotowo lub przedmiotowo), co do zasady,
  • Odpowiedz
@irq11: a można podać tam dane firmy która nie istnieje (brak w bazie) i niepełny adres? Do tego brak NIPu.
Do tego na tej drukarce wystawiono prawie 59000 dokumentów. XD
  • Odpowiedz
@exploti: Do momentu fiskalizacji mogą tam być dowolne dane, bo wydruk NIEFISKALNY to żaden dokument.
W momencie fiskalizacji do kasy wprowadza się NIP, poprawne dane firmy oraz miejsce instalacji kasy.
Brak NIP-u na paragonie utwierdza mnie w przekonaniu, że obowiązek fiskalizacji nie wystąpił. Praca urządzenia w trybie niefiskalnym umożliwia trening/szkolenie w obsłudze urządzenia i można wówczas tworzyć tysiące wydruków.

BTW. > "Do tego na tej drukarce wystawiono ....."
@boss007 napisał, że
irq11 - @exploti: Do momentu fiskalizacji mogą tam być dowolne dane, bo wydruk NIEFIS...

źródło: comment_1624804513ym3Lo0NhtRRmfRfg8VrEoW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@irq11: Jeśli klient żąda dokumentu potwierdzającego sprzedaż to taki dokument powinien otrzymać. OP otrzymał papierek który nie jest dokumentem potwierdzającym sprzedaż

Zgodnie z aktualnymi przepisami nie wolno wprowadzać do obrotu gospodarczego paragonów niefiskalnych.


OP powinien dostać papier który zawiera:
-numer rachunku (można numerować jej kolejno, zaczynając od 1),
-data wystawienia,
-imiona i nazwiska lub nazwy sprzedawcy i nabywcy, {TEGO BRAKUJE}
-nazwa usługi,
-kwota do zapłaty.

Jakbyś zagregował gdybyś dostał jakiś dokument
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@irq11: to co wyżej napisałem, to nie jest potwierdzenie sprzedaży. Ale to nie dowód że sprzedawca nie płaci podatku. Choć bardzo popularna praktyką jest niewykazywanie wszystkich dochodów. Np jak ktoś nie ma kasy fiskalnej to wystarczy że na koniec dnia wpisze sumę dziennego przychodu. Może ja zaniżyć. Trudno udowodnić takie coś. Ale jeśli ktoś sprzedaje coś i nie wystawia paragonów i nigdzie nie notuje ile sprzedał to jest duża szansa że
  • Odpowiedz
@exploti: >

Z tych podatków finansowane są (inna sprawa jaka jest tego jakość) drogi, szpitale, wojsko, edukacja, emerytury.

Zgłaszaj i się nie przejmuj.


Oraz cala banda nierobow pierdzacych w stolek wraz z rodzinkami. Im mniej podatku w kasie tym lepiej.Moze w jak kasa bedzie pusta to zaczna z tym cos robic, chociaz znajac zycie to podniosa podatki
  • Odpowiedz