Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szukam laptopa biznesowego, bo uważam, że są bardziej przemyślane niż konsumenckie.

Laptop z przełącznikiem do włączania i wyłączania mikrofonu, im bardziej fizyczny tym lepiej. Wiem, że #thinkpad ma taki guziczek (niekoniecznie fizyczny, po prostu dedykowany), więc co byście mi polecili z kieszenią na dysk? Chcę tam wpakować dysk 2TiB

Najlepiej żeby dobrze działał pod #linux

Może być nowy, może być używany. Coś polecicie?

#laptopy #pcmasterrace #komputery
  • 23
  • Odpowiedz
Może być nowy, może być używany. Coś polecicie?


@pyroxar: #!$%@?, "szukam laptopa, pomusz" a czy masz 100 zł na niego odłożone czy 10K to już nie napiszesz. Ehh

więc co byście mi polecili z kieszenią na dysk? Chcę tam wpakować dysk 2TiB


@pyroxar: Do T480 wejdzie ci SSD i Sata III slimka, ale ofc oprócz braku budżetu to też oczekiwanych wymiarów nie napisałeś. W zasadzie to gówno, żeś napisał co
  • Odpowiedz
@pyroxar: nie słuchaj innych, polecam Precision 7560 od Dell, zmieścisz więcej niż 2 dyski m2(ma chyba 4 sloty?), ma wentylatory na cpu i gpu plus vapor chambers więc powinien być dużo lepiej chłodzony niż zwykłe konsumenckie lapki jeśli o to chodzi z przemyślaną konstrukcją.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: Tylko te dwa parametry mają znaczenie, rozmiar ekranu 15,6 może jeszcze. Cena do 5000. Najlepiej z możliwością stacji dokującej bo to zbawienie dla mnie.
  • Odpowiedz
@pyroxar: t480 albo X1C6. Przyjrzyj się tylko ekranowi i procesorowi bo wrzucaja różne wersje. Thunderbolt 3 pozwala podłączyć różne stacje dokujące w tym np. lenovo graphics dock, który ma wbudowaną kartę graficzną

Albo macbook air m1 (porzucasz backdoory z x86) i śrubokręt by fizycznie zniszczyć mikrofon i odłączyć kamerę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wiec to jest T480?


@pyroxar: tak, ale dowolny bez tej przestarzałej klawiatury z t530 będzie to miał

biorę 8


@pyroxar: Weź taki co ci będzie pasował. Sprawdź najpierw speckę czy ci odpowiada. Ten jest spoko pod względem wymiany komponentów bo dwa sloty ram, możliwość wrzucenia tego małego SSD m.2, i dysku SATA ale ma procek słaby (jak chcesz na tym grać). Nowsze z kolei już lutowany ram mają.

X1C6


@
  • Odpowiedz