Wpis z mikrobloga

Poleruje tą szybkę już 5h. Najpierw doprowadziłem do stanu mocno średniego. Bardzo mi przeszkadzały nadtopienia od ognia którego użyłem aby spróbować minimalnie wygładzić powierzchnię szybki. To był błąd.
Więc zacząłem z grubej rury od papieru 1200 i następnie trzeba było zastosować 4000 a potem dopiero mleczko do lakieru. Ja poszedłem na skróty i zastosowałem płyn/pastę do odnowy lakieru. A mój lakiernik dał mi jeszcze takie mleczko które ma zrobić według niego idealną powierzchnię.
Jutro jak dobrze pójdzie to skończę. Robię praktycznie ręcznie gdyż do dyspozycji narzędzi wolno obrotowych mam tylko dremel.
Okaże się czy da radę zrobić jak oryginał. Bo na razie jest #!$%@?.
#motocykle
  • 16
@mpetrumnigrum: będzie jak w paście ( ͡º ͜ʖ͡º)
"To dla wszystkich tych którzy pytają się jak to zrobiłem.

Zagotowałem 1 litr wody destylowanej, dodałem szklankę octu, plaska łyżkę sody oczyszczonej, do tego dwie szklanki Cola-Coli, tabletkę do zmywarki i pol cytryny, miksturę ponownie dorpowadziłem do temperatury wrzenia. Wlałem to do zbiornika i potrząsałem przez 3min, zostawiłem to na 45 minut, żeby się pogryzło. Po tym czasie
Pobierz chicken_strips - @mpetrumnigrum: będzie jak w paście ( ͡º ͜ʖ͡º)
"To dla wszystkich t...
źródło: comment_1624913445Sihvo9cSq2QlHTWDwW73Jd.jpg
@mpetrumnigrum jeżeli już poszedłeś głęboko w ten temat, to szczerze(naprawdę) życzę powodzenia.
Co do rady ode mnie, to musisz uważać na miejscach gdzie są głębokie rysy- nie piłuj tam aż rysa zniknie, tylko musisz cała szybkę równomiernie polerować.
Do tego, uważaj na temperaturę szybki- wysoka to twój wróg. Lepiej zrób parę przerw, niż jeżeli miałbyś "przegrzać" materiał. Szczególnie istotne przy Dremelu.
Co do dremela, mam nadzieję że masz na myśli użycie tylko