Wpis z mikrobloga

Wiecie, że w tym tygodniu tylko 3 mirków wróciło zza granicy bez kwarantanny i bez testu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wiecie, że niektórzy granicznicy nadal puszczają na studenta? (ʘʘ)

Od dzisiaj będę wrzucał to codziennie, tak, żeby każdy kto jedzie na wakacje wiedział, że jest szansa na zwolnienie z kwarantanny bez testu, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa! Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy przejeżdzie przez granice nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami sie nie zgłosicie.

Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantanne.

Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to sie nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie.

Sanepid czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

- Studenci
obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.

- Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (hehe lot do oslo za 19zł na który sie nie stawiasz albo zwyczajnie odwołujesz #pdk)
- Uczniowie i ich opiekunowie
- Przedsiębiorcy (chyba dotyczy tylko schengen?)
- Zawody medyczne
- Wykładowcy
- Marynarze i załoga statków (podobno wystarczy podać numer statku, musze sie dopytać jak to działa xD)
- Załogi statków powietrznych
- Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym również graficy (chciałbym żeby ktoś to ostatnie przetestował)

No i wiadomo:
- Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
#koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo

Od dzisiaj zaczynam też licznik zwolnionych z kwarantanny mirków i znajomych:

Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 20 (+1)

1/100
#100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można czarnolistować
Pobierz Rabusek - Wiecie, że w tym tygodniu tylko 3 mirków wróciło zza granicy bez kwarantann...
źródło: comment_1624965210m9yhpSbxyPtpsK62lgBIAP.jpg
  • 62
Co wiecej, kwarantanna dla osob powracajacych z uk obowiazuje nawet osoby zaszczepione

Travel from the UK is subject to pre-departure digital registration and 14-day quarantine with no exemptions and no possibility for early test and release (including for the fully vaccinated).
@Rabusek:
Miedzyladowanie z non-shengen to zawsze kontrola graniczna. W wielu lotniskach zostaly zamkniete fast checki i musisz wyjsc na hale odlotow przez normalne wyjscie i potem przejsc kontrole raz jeszcze. Przynajmniej w Bergamo tak było
@Rabusek: twój wątek jest pełen braków. Straż graniczna sprawdza dokumenty podróży, np kartę marynarza, legitymację wykładowcy, etc… Co do lotów - już się wypowiedziałem. Najprościej jest po prostu się zaszczepić, J&J jest dostępny od ręki. Nie ma co się bać, dzień-dwa gorączki i wakacje bez stresu. Jeśli natomist ktoś szczepić się nie chce, to test antygenowy „na mieście” kosztuje 160 zł a wyniki są dostępne niemal od ręki.
Straż graniczna sprawdza dokumenty podróży, np kartę marynarza, legitymację wykładowcy, etc…


@lukaszzz: Nie prawda, mam conajmniej 2 przypadki gdzie wystarczyło pokazać plan zajęć z nazwiskiem jak podróżujący, a w przypadku marynarzy powiedzieć że sie jest marynarzem i wpuszczali "na gębę".

Wiadomo, co strażnik to inaczej, dlatego dość wyraźnie napisałem, że trzeba sie przygotować na dobijanie sie do sanepidu.

Dodatkowo jeśli chodzi o sanepid, zanim powiesz że też weryfikują - mi kompletnie
Skoro kupno biletu do Oslo kosztuje 39zł, a test antygenowy 160zł jak sam stwierdziłeś, to wybór jest dość oczywisty


@Rabusek: z tą różnicą, że bilet do oslo nie mówi nic o twoim zdrowiu. Ja jednak wole model s ktorym kwarantanna nie jest konieczna ze wzgledu na wysoki wskaznik wyszczepienia plus darmowe testy dla rych ktorzy nie moga/ nie chca
Ja jednak wole model s ktorym kwarantanna nie jest konieczna ze wzgledu na wysoki wskaznik wyszczepienia plus darmowe testy dla rych ktorzy nie moga/ nie chca


@lukaszzz: Asymptotyczni nie zarażają, więc po co każdego zmuszać do robienia testu? Nie lepiej badać temperature (nie robią tego) i na tej (i objawów) podstawie kierować na test, bez głupich wyłączeń? Czemu marynarz z covidem nie jest zagrożeniem, a ktoś kto wraca z Hiszpanii