Wpis z mikrobloga

@milymirek: wymyślisz? przecież to prawaki sobie mordki wycierają, bo przecież podane przykłady to nie prawica. Jak coś jest złego to nigdy nie prawica, jak dobrego to od razu prawica

@XkemotX: już na wykopie słyszałem, że konfederacja to nie prawica. Że tylko korwin. Więc chcę zdać definicję prawicy wykopowej
@Krejziismylife: Na wykopie siedzi pełno ludzi, każdy myśli po swojemu. Jak możesz brać na serio losowe komentarze losowych ludzi?
Myślisz, że sensowne definicje powstają w spontanicznej burzy mózgów w przestrzeni lat, w różnych wątkach?
Przecież to kompletnie niedorzeczne. I zresztą jest bezcelowe.

Jak cię interesuje jakieś konkretne spojrzenie, jeśli chodzi o partie, żeby mieć jakiś PUNKT ODNIESIENIA, to możesz spojrzeć np. na ten diagram:
źródło: comment_1625060343RW1Bdrks1e1dFDtxn9uRxS.jpg
@Krejziismylife: wydaje mi się, że to obecnie bardziej działa na zasadzie poczucia przynależności do konkretnej grupy na podstawie jakichś ogólnych cech, definicje dużej roli nie odgrywają, one były zresztą zmienne w historii, gdyby przyjąć definicje powstałą przy rewolucji francuskiej to prawica prawie nie istnieje w polsce, ponieważ po prawej stronie wtedy zasiadała szlachta i zwolennicy monarchii, inny przykład to ruchy narodowe w polsce w XXw były one uznawane za lewicowe, dziś