Wpis z mikrobloga

@lesio: Już dawno, anten będzie minimum pięć, dwa gps, dwa ais, vhf, radio fm, telewizyjna - te działają już, czekam na antene do navtex od majfrenda jeszcze i na przyspawanie montażu do rufowej vhf/ais
Łączność będzie kompletna na morze oprócz ssb (za drogie)
@fan99: Mam trzy działające :D ale same rx, będę miał tx ale chyba już nie w tym sezonie bo chce skończyć łódke i popływać, utknąłem na czekaniu na rurki do kibla i na drobiazgach, na wodach w zasięgu gsm mam tx przez boat beacon
@fan99: Przecież napisałem że mam dwa autopiloty, mam wszystko razy dwa albo trzy - radia, ploterów 4szt, ais itp, dwa silniki - diesel i yamaha 2t.

Prądu na nowym aku 120 a w tej chwili mam na 14h przy włączonym wszystkim - czyli światła, radio, audio stereo, ploter w kabinie, ładujący sie telefon, instrumenty i ploter w kokpicie.

Mam drugi akumulator który dołoże 125A - czeka.

W komfiguracji podstawowej mierzyłem zużycie
Pobierz
źródło: comment_1625163836IvRyy7z1YoY8vvgr3oGDgk.jpg
@fan99: Tak i na razie nie mam zamiaru zakładać, dieselek ładuje aku a zdrowa instalacja wystarcza - więcej komplikacji to większe kłopoty z zasilaniem, zwłaszcza solary które psują totalnie aerodynamike jachtu - już prędzej kupie mały generator na wache, diesel mi pije litra na godzine
@suqmadiq2ama: Solary i wiatrak przydają się do długich przelotów kiedy i wszędzie tam gdzie mariny są uber drogie. Może faktycznie na Bałtyku to średnio potrzebne, na naszej wysokości geograficznej średnio ładują.
@fan99: Musze zmierzyć ile mi diesel będzie ładował ale już jestem wręcz pewnien że nawet awaryjna ropa ze zbiornika od webasta da więcej prądu niż solary i wiatrak.

Docelowo tylko główne systemy zostawie na 12v a elektronike zrobie całą na 5.2v - teraz taki trend, jest grupa na fb