Wpis z mikrobloga

@pinkfloyd12 musisz mieć odbiór kominiarski zrobiony jeśli podłączales teraz gaz, w innym przypadku nie, instalator podbijając gwarancję poświadcza o poprawne zamontowanie systemu spalinowego, potwierdza to również serwisant podczas ''pierwszego uruchomienia'' , jak masz nowy komin nie pakuj się w rurę dwuścienną to niepotrzebny wydatek.
@shh23: Jeden szacht mam szeroki na ok 20 cm. Myślałem, żeby spełniał 3 funkcje - wydech spalin, zaciąganie świeżego powietrza (w rurze dwuściennej) i wentylacja kuchni - pozostałą przestrzenią w szachcie.
@pinkfloyd12 tak jak pisałem wcześniej to zależy od sytuacji, jeśli wymieniasz kocioł na inny nie musi, jeśli to pierwszy kocioł gazowy musi. Zastanawiam się na bezpieczeństwem wentylowania kuchni szachtem którym wydostają się spaliny rura wewnętrzna z której tak czy tak przy mocniejszych podmuchach wiatru jakieś śladowe ilości mogą przedostać się do pomieszczenia.
@shh23: Też nie wiem, czy to zgodne z przepisami, ale nie obawiałbym się przedostawnia spalin
- jeśli coś się wydostanie to i tak będzie zassane z powrotem do pieca
- wentylacja rzadko #!$%@? powietrze do pomieszczenia (zimą jest dobry ciąg, bo w środku ciepło, na dworze zimno)
Dobrze, że to nie obowiązkowe.


@pinkfloyd12: to jest obowiązkowe.

Art. 62 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 z zm.). Zgodnie z nim właściciel lub zarządca budynku, zobowiązany jest do poddawania przeglądowi kominiarskiemu przewodów kominowych, dymowych, wentylacyjnych i spalinowych przynajmniej raz w roku, w celu sprawdzania ich stanu technicznego.


Nawet jest przewidziany mandat w kwocie 500,- za niewykonanie przeglądu.